Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Szerintetek mitől lehet, hogy...

Szerintetek mitől lehet, hogy egy 1 éves fenyő-ágyneműtartós ágy farost alja 2 hónapon belül másodszor penészedik be (igen erősen) ebben a jó időben?

Figyelt kérdés

Első alkalommal 2 hónapja gondolom amiatt volt, hogy nem volt egész télen szellőztetve az ágyneműtartó, alig volt és csak fehér színű szőrös penész.

Azóta, okulva a történtekből 3-4 naponta, de legfeljebb hetente szellőztetve volt több órát az ágyneműtartó. Most 2 hete nem volt (egyszerüen a jó idő miatt amúgy is nyitva volt folyton minden ablak, nem is gondoltuk hogy az ágyneműtartót is ki kéne nyitni), az egész alja vastagon fehér-zöld szőrös penészes.

Miért?????????

2 hét nem szellőztetéstől? Ebben a jó időben????

Ti naponta szellőztetitek az új ágy ágyneműtartóját?

Még ilyenről nem is hallottam a környezetemben.

Volt már valakinek hasonló tapasztalata?

Mitől fordulhatott ez elő?


2013. jún. 16. 20:35
 1/6 anonim ***** válasza:

Nekünk is hasonló ágyunk van, de soha nem szoktam úgy direktbe az ágyneműtartót szellőztetni. Igaz, nincs ilyen penészes gondunk, hála az égnek.

Két lehetséges okra tudok gondolni: maga a farostlemez nedves valamitől, ami vagy folyamatosan kap nedvesség utánpótlást, vagy nem kap, de még nem volt elegendő ideje kiszáradni. A másik lehetőség talán, hogy kimostál valamit (pl. egy plédet vagy ilyesmit) és úgy tetted el, hogy nem volt tökéletesen megszáradva.

Én a helyedben kirámolnám az egészet, mindent kimosnék ami benne volt, és magát az ágynemű tartót pedig alaposan kitakarítanám valamilyen penész, ill. gombaölő szerrel.

Mondjuk Szavó, Domestos, de biztos van valamilyen speciális szer is. Aztán üresen hagynám nyitva száradni akár napokon át.

2013. jún. 16. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi a választ!

Igen tényleg igazad lehet hogy valahonnan kapja a nedvességet, főleg alulról. A régi építésű családi házunk alsó szintjén van ez a szoba, egy régi parkettára rátett laminált padlóval, vszeg nem volt egyik sem alászigetelve, garázy, pince nincs, és most volt ez a rengeteg csapadék, lehet hogy alulról vizesedik a ház???

Az ágyneműtartóban semmi (!) nincs, amióta új az ágy nem tettünk semmit bele, ez a furcsa... :( És 2 hónapja kitakarítottam domestossal az egészet, mert akkor is penészes volt, de csak kb 2 tenyérnyi területen összesen, de elszórva foltokban, és 3 napig nyitva száradt. Szóval ezért vagyok kiakadva. Van sávóm is, de nem brutál azt a farostlemezre fújni? Mégiscsak ott fogunk aludni "felette"...?

2013. jún. 17. 08:23
 3/6 anonim ***** válasza:
sztem a legegyszerűbb volna megszüntetni azt az ágynemütartót. ha külön álló nem nehéz. ha egybe van az ággyal, én a fent említett takarítás és szárítás után furkálnák rá nagy kb3-4cm lyukakat úgy, hogy át tudjon szellőzni. régebben nekünk egyik ágyunk gyárilag ilyen volt.az alulról jövő nedvesség nem tud kiszáradni, nem mozog a levegő benne mert zárt. ha az ágy alja a földön van, akkor emeld meg alátéttel 2-4cm-t, hogy mozogjon a levegő a parketta és ágy között is, ekkor talán lyukak sem kellenek.
2013. jún. 17. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Ez a lyukfúrás remek ötlet! :D

Akkor szerintem kitakarítom, kiszellőztetem, azután lehet felszedjük a farost alját és pár lyukat is fúrunk.

Végülis nekünk nincs is szükség a farost aljra, amúgy sem tartunk benne semmit (főleg a penész miatt, de nem fog hiányozni a pakolótér).

Nagyon köszi az ötleteket!

2013. jún. 17. 10:05
 5/6 anonim ***** válasza:
Biztos,hogy nem a faros a hibás,és a lyukak azért szoktak rajta lenni,hogy az ágynemű szellőzzön. Ott tuti,hogy a padlózattól nedvesedik fel a faros,és szívja magába,majd bepenészedik. Azt kell megszüntetni,hogy ne nevesedjen v párásodjon be a faros.. Milyen a padlózat? És mekkora a távolság a faros és a padló közt?
2013. jún. 17. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Laminált padló van, de szerintem alatta egy ősrégi egyszerű parketta... mert úgy recseg-ropog mindenhol. Ezek biztosan nincsenek alászigetelve mert borzasztó hideg a padló télen-nyáron. A farostlemez-alja az ágynak közvetlenül a padlón van... sajnos nem is gondoltunk erre hogy ez így nem lesz jó. Nemrég költöztünk és az előző lakásban is ugyaníg volt a régi ágy. De ott emeleten laktunk ugye...
2013. jún. 17. 14:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!