Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mosási gondok! Tudnátok...

Mosási gondok! Tudnátok segíteni? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Kezdő háziasszony vagyok, most vettünk egy új mosógépet. Próbálok mindent úgy mosni, ahogy kell, szétválogatva, előírások szerint. De van egy két problémám. Először is, a párom fehér pólóiból egyszerűen nem tudom kimosni a dezodor okozta sárga foltot. Nem csak csúnya marad, de büdös is. Az én fehér felsőimben érdekes módon nem tapasztalok ilyet. Hogyan tudnám eltüntetni a foltokat? Minőségi mosógélt és öblítőt használok, de valószínűleg váltani fogok, mert valamiért nem az igazi. Az öblítő sem, mert egyik adag kimosott ruhánál remek az illata már a dobból kivéve, a másiknál meg rettentő büdös. Ez vajon miért van? A harmadik kérdésem pedig az lenne, hogy nincs arra valami módszer, hogy a megszáradt ruhákban ne maradjon benne az a töréscsík, amit a szárító okoz? Van, hogy nem is kéne a ruhát kivasalni, de mégis muszáj, mert ez a csík ott van benne, és nehéz eltünteni. Tudnátok esetleg nekem ezekre a problémákra tanácsokat adni? Köszönöm előre is! :)
2013. jún. 4. 13:08
 1/6 anonim válasza:
88%

Szia!


Az egyik ismerősömtől hallottam, hogy a izzadtság szagot úgy lehet eltüntetni a ruhából, ha mosás előtt befújod egy kis ecettel. Az ecet egyébként is hasznos, mert fertőtlenít, és mosás után nem marad nyoma/szaga. Az elszíneződést szerintem csak az Ariel folteltávolító vagy a Vanish tudja megoldani, bár tapasztalatom szerint, ha nagyon nagy a "gond" akkor ezek is hatástalanok. :(

A szárítással kapcsolatban: én azokat a ruhákat, amiket nem akarok vasalni vállfán szoktam szárítani, így semmilyen törés nem lesz rajta, vagy ha erre nincs lehetőséged, akkor segíthet az is, ha a szárítóra csipesszel csípteted a ruhát az aljánál lógatva,de ügyesnek kell lenned, mert a csipesz is tud nyomot hagyni (bár ez kevésbé feltűnő, mint a szárító okozta csík).


Remélem tudtam segíteni. :)

2013. jún. 4. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Deofolt: áztasd be fehérítőbe (flóraszept, domestos, stb), majd mosd ki a fehér ruhákat (a mosószer tartó részbe is tehetsz egy kis fehérítőt még. Én nem használok öblítőt, hanem 1 dl vizet összekeverek 2 kanál ecettel és ceppenetk hozzá 25 csepp 100%-os illóoljat. (így olyan illata lesz a ruháknak, amilyet szeretnék, és sokkal finomabbak, puhábbak, ráadásul a mosógépet is rendben tartja).

- teregetési csík: vállfa. Én mindent vállfán száratok, a nadrágokat pedig érdemes 2 húron átvetve száíratani, így nem törik meg az anyag.

2013. jún. 5. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 bogiib válasza:
Citormlé, ecet, szódabikarbóna. Sóval és szódabikarbónával úgy tisztíthatod meg a ruhát, hogy híg oldatot készítesz és abban áztatod, mosod kézzel elő a ruhát. Majd mehet a jól megszokott program a gépen. :)
2013. jún. 10. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 bogiib válasza:
Csíkok ellen pedig ha van elég helyed, szárítsd a pólókat, ingeket vállfán ;)És a legjobb a színes pólókra, nadrágokra ha pl kifordítva szárítod, így ha rá is süt a nap, nem szívja ki a színét.
2013. jún. 10. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
milyen a mosógép? milyen programon mosol? nekem felültöltős whirlpool om van tomival vagy perwollal mosok és lenor öblítőt használok akármilyen koszos is a ruha vagy büdös az eredmén
2013. jún. 11. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
mindíg jó lesz
2013. jún. 11. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!