Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Szerintetek ez így működhet,...

Szerintetek ez így működhet, van értelme? (mosás)

Figyelt kérdés
Olvastam, hogy sokan öblítő helyett ecetet használnak mosáskor, ami jót tesz a mosógépnek is, és emelett puhítja a ruhákat. Én nagyon szeretem az öbíltő illatot, nem szívesen cserélném le, viszont én is szeretném, ha a ruhák puhák és illatosak lennének. Arra gondoltam, hogy minden alkalommal úgy tenném be a mosást, hogy az öblítő helyére ecetet tennék, ahogy a többiek is teszik, majd ha ez a program lejárt, akkor utána tennék az öblítő tartályba öblítőt, és azzal már csak egy gyors öblítőprogramot indítanék el. (bocsi a sok "öblítésért" :) Szerintetek ez így jó lehet?
2013. máj. 23. 20:24
 1/7 anonim ***** válasza:

Ennek így nincs értelme. Az ecet pont azt csinálja, hogy közömbösíti a mosószert és vízkőtlenít, így a ruhákból mindent kiszed. Ha utána öblítőt teszel bele, az a ruhák szálaira tapad, és egy cseppet nem jutottál előbbre.

Célszerűbb inkább a szekrénybe tenni illatosítót, vagy maradni az öblítőnél.

2013. máj. 23. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az öblítőtől lesznek kemények a ruhák! Van, aki még allergiás is lesz tőle.

Ha illatos ruhákat akarsz, akkor a szekrénybe tégy valamilyen illatot. Nyitott parfümös üveg, levendula, vagy akár egy illatos szappan is jó.

2013. máj. 23. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
berakhatod egyszerre a kettőt az öblítőtartályba, csak szerintem kísérletezz! Próbáld ki sok ecettel, kevés öblítővel, és meglátod milyen illata lesz, aztán változtass az arányokon, ha nem jó.
2013. máj. 23. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én többször tértem át egyikről a másikra. Biztosan egészségesebb az ecet, de hogy a mi ruháink se jobb illatúak, se puhábbak nem lettek tőle, sőt! Keményre, sprődre száradtak. Mindíg visszatérek az öblítőre. Puhábbak, illatosabbak a ruháink.
2013. máj. 24. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Még nem tudom, mi lesz, leginkább sima öblítő felé húz a szívem, ha választani kell. De majd kísérletezek, és meglátom. :)
2013. máj. 24. 20:55
 6/7 anonim ***** válasza:

egyetlen dolgot mosok így: az ágytakarót, mert kellemesen felfrissíti a színét az ecet. ami egy élénk narancs szövetnél kifejezetten előnyös :)

amúgy nem igazán szoktam így vacakolni. talán ha nagyon büdi a ruha, és szeretném belőle kiűzni a szagot. az öblítőről én sem mondanék le, imádom az illatát, hozzátartozik az igényes megjelenéshez :)

2013. máj. 26. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az ecetbe tegyetek 5-10 csepp illóolajat és máris illatos a ruha. Utána pedig, hogy sokáig meg is maradjon, tegyetek a szekrénybe is illatosítót, akár egy pár csepp illóolajjal átitatott textilzsebkendőt. Tökéletes.
2013. máj. 27. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!