Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogyan szoktátok a laminált...

Hogyan szoktátok a laminált parkettát tisztán tartani?

Figyelt kérdés
A parkettánk gyakran olyan mintha zsíros lenne,a felmosástól nem tűnik el és a vizet sem szereti,már több helyen felvált a teteje.Mit lehet tenni?

2013. máj. 18. 13:24
 1/3 anonim ***** válasza:
A csapvizet nem ajánlom. Én ablaktisztitó folyadékkal szórom be, majd papirtörlővel szárazra törlöm. Hülyén hangozhat, de működik.
2013. máj. 18. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én külön felmosót használok.

A csapvíz egy kalap fos erre a célra, annyit szoktam hogy vödörbe bele öntök vizet. Mosogatószert bele, ami kicsit lágyítja a vizet, majd azzal át törlöm, de nem úgy hogy szanaszét tocsog hanem csak nyirkosan. a felmosót csak kicsit nedvesítem be.

Utána a felülete már nem lesz olyan amilyet te mondasz de utána célszerű szárazzal jól feltörölni, nem hagyni megszáradni hanem feltörölni.

Egyik ismerősöm javasolta hogy vegyek lapos felmosót, azzal sokkal egyszerűbb ezt, finomabb is az anyaga jobban végig tudom húzni tehát jobban odanyomni a padlóra. Mióta olyat használok és cserélem rajta a moppokat mármint a felmosó fejet, azóta mégjobb mert nedvessel végig szaladok rajta, ezzel a lapossal gyorsabb is meg precízebb szárazzal meg utána végig húzom, és semmi nyom nem marad utána.

2013. máj. 18. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Viszkóz moppal mosom fel, ami öt perc alatt megszárad, és egy pumpa L.O.C.-t nyomok bele. Ez Amwayes cucc, de kapható kimondottan laminált parkettára való felmosó is a DM-ben, csak az gyorsabban fogy, azért használom az előzőt. Nálunk nem kemény a víz, lehet, ez is számít, és az, hogy a mop után gyakorlatilag majdnem száraz a parketta. Nem mindegyik mop jó.
2013. máj. 18. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!