Ma ezeket mondta egy mosógépszerelő, mi erről a véleményetek?
Ő a szakember, nem szállok vitába azokkal, amiket mondott, csak kíváncsi vagyok, vajon más mit tud ezekről, vagy más szerelő mit mond.
Dióhéjban:
Tilos mosógépbe önteni domestost, hipót, calgont.
Calgon arra van kitalálva, hogy a mosógépet tönkre tegye (fogyasztói társadalom...).
Nincs vízkő a mosógépben.
Ecetet felesleges használni.
Szerinte mindegy a mosószer minősége, inkább a mennyiség a lényeg.
Néhány naponta indítsak mosást, ne egy nap többet.
Az a jó a gépnek, ha minél jobban meg van tömve.
a Calgon nem ér annyit, amennyibe kerül. Egy fűtőszál kn 1000 ft ötévente. a Calgon - számold ki. Vízköves fűtőszáltól nem fog kifolyni a víz a gépből, a reklám hazugság.
Ecet mehet. tartósítja a színeket és puhább lesz a ruha. Mi öblítő helyett használjuk pár csepp illóolajjal. domestos, hipó... Nem tudom, mennyire tesznek jót a gép belsejének, pláne a domestos. Elég aggresszív cucc.
A töméssel az a baj, hogy nem tudja a víz átjárni a ruhát. Én jártam úgy, hogy a kupac belseje szinte száraz maradt - és koszos is. Mosószer. Mi a legolcsóbbat használtuk és ugyanolyan jó. De most mosódióval mosunk és egyszerűen remek. A mosás gyakorisága szerinte lényegtelen.
A szereléshez ért de a kémiához nem arról engem kell kérdezni mert az én szakterületem a vízkémia.A Calgon nem teheti tönkre a mosógépet csak nincs olyan hatása mint amit a reklámok hozzá nem értői állítanak.A Calgont a kazáüzemekben használták jópár évtizede de nem vált be!
Én tisztítottam mosógépet ami annyira tele volt vízkővel hogy 3x 1.5kg citromsavval tudtam csak tisztára maratni.
Tehát 3x kellett megismételni a vízkőoldást
Akkor leírom a saját véleményemet, tapasztalatomat:
"Tilos mosógépbe önteni domestost, hipót, calgont."
-Domestost, hipót és calgont sem teszek bele. Viszont régebben a régi gépembe a por Calgon lerakódást okozott. Most Lidl W5(51db-os vízlágyító tabletta), Penny Trendy(szintén 51db-os vízlágyító tabletta) és DM-es folyékony Denkmit vízlágyítót használok. Ezek nem okoznak lerakódást.
"Calgon arra van kitalálva, hogy a mosógépet tönkre tegye "
- Ezt azért nem hiszem el.
"Nincs vízkő a mosógépben."
- Már miért ne lenne? Ha már egy csepp víz megszárad egy fekete edényen, már annak ott a nyoma. Vgy pár hét alatt teljesen vízköves lesz a csap vége, zuhanyfej stb... Miért pont a mosógépet kerülné ki a vízkő?
"Ecetet felesleges használni."
- Sosem tettem ecetet a gépbe. Az említett vízlágyítókat használom, és a 10 éves gépem is olyan tiszta volt belülről, hogy a boltba kilehetett volna tenni. A mostani 2 éves gépem is ilyen tiszta. Minek kéne az ecet? Ebben teljesen igaza van.
"Szerinte mindegy a mosószer minősége, inkább a mennyiség a lényeg."
-Ez teljesen hülyeség. Igenis azért az Ariel color gél (mind a folyékony, mind a kapszula), Lenor color gél, Perwoll color gél vannak a legjobbak között. Volt már mosógélem, amitől olyan kemények lettek a ruhák, hogy 2 adag öblítőt kellett adagolnom, hogy ugyanolyan puhák legyenek, mint az Ariel mosógéllel és 1 adag öblítővel mosott ruhák.
"Néhány naponta indítsak mosást, ne egy nap többet."
-Nem tudom ezzel mit akar mondani. Talán, hogy túlmelegszik a gép? Amíg felteregetsz egy mosás után, és belepakolsz a gépbe egy újabb adagot, 30-40 perc legalább, ezalatt khűlnek azért az alkatrészek. A másik dolog, hogy általában az emberek egy-másfél órás programot használnak a gépen. De van 4 órás program is a gépen. Tehát ha az nem árt neki ugye, mivel tartalmazza a gép, akkor miben lenne más, ha használsz egy 4 órás program helyett 4-szer egymás után egy órás programot?
Tehát ez is egyéretlműen baromság.
"Az a jó a gépnek, ha minél jobban meg van tömve."
-A motornak mindegy, mivel bírnia kell.
Viszont a ruhák nem lesznek annyira tiszták, jobban gyűrődnek, a nyomott feliratok jobban lekopnak...A mosószert is kevésbé tudja kiöblíteni a gép...
Szóval ez is baromság.
Már bocs, de a Te mosógépszerelőd nem teljesen komplett:))
"Tilos mosógépbe önteni domestost, hipót, calgont.
Calgon arra van kitalálva, hogy a mosógépet tönkre tegye (fogyasztói társadalom...)."
Sosem használtunk, így erről nem tudok nyilatkozni, csak arról, hogy a jelenlegi mosógépünk 24 nk keménységű vízzel üzemel már lassan 10 éve hiba nélkül.
"Nincs vízkő a mosógépben."
Mivel ritkán megy a hőfok 60 fölé (a vízkő ekkor kezd kicsapódni) ez helytálló. Mosószer és egyéb lerakódások lehetnek a fehér foltok.
"Ecetet felesleges használni."
Erről se tudok nyilatkozni, sosem használtam.
"Szerinte mindegy a mosószer minősége, inkább a mennyiség a lényeg."
Ez valamennyire igaz: gyenge mninőségű mosószerből több kell. Régen amíg több mosószer volt TOMI néven, akkor össze lehetett hasonlítani az adagolási utasításokat: a Kristály-ból 1,5x annyit kellett használni, mint a Sztár-ból (a gyártó szerint is)!
"Néhány naponta indítsak mosást, ne egy nap többet.
Az a jó a gépnek, ha minél jobban meg van tömve."
Ez így ebben a formában nem igaz! A mosógépnek az a jó, ha a maximum töltésig van megpakolva, tehát általában 5 kg száraz ruhát érdemes beletenni. A forgódobos mosógépekben a ruhák "önsulykolással" tisztulnak, ha kevés a ruhamennyiség, akkor nem alakul ki önsulykolás, és pl. fél töltésre kapcsolva a gépet, kb. 70% energiát és vizet használ, tehát pazarol!
Szerintem!
Biztos vagy benne, hogy mosógép szerelő volt? Inkább hülyének tűnik, előttem szólók zömével értek egyet, majdnem minden pont marhaság.
1 - a legtöbb gépben van kifejezett fehérítő (hypo) rekesz
2 - én nem használom, de nem teszi tönkre
3 - ha nincs, akkor jól kezelted, lágyítottad eddig
4 - sőt, kötelező félévente egyszer átmosni vele, fertőtlenít, tisztít, lágyít
(egyesek az öblítő helyett ecetet használnak)
5 - frászt, ez lenne a fogyasztói társadalom, amit előtte kritizált, hogy minél többet használj...
6 - biztos arra gondolt, nem tudsz hová teregetni, te szegény :-)
7 - gyorsabban leég a motorja.
Mindent összefoglalva, amiket elmondott, egy dologra jók, hogy őt minél sűrűbben hívhasd szerelni.
Gondolom, régi komcsi szaki bácsi lehetett, jó drága kiszállási díjjal - a semmiért.
Legalább megjavította? Többet akkor se hívd!
Nem minősíteném a szerelődet sok mesét összehord, de azért van itt-ott igazság a gondolataiban.
Nos jómagam is háztartási gépeket szerelek ezek az én véleményeim a témában(hozzáteszem sokan pozitívan igazolták vissza amiket elmondtam):
-Domestos,hypó és hasonlók mehet a gépbe-kell is hiszen ajánlott fertőtlenítő átmosás is néhanapján.
-Calgon mint márka tényleg badarság és pénzkidobás, 100 % ban ugyanaz az összetevői mint az akárhol kapható 500 ft-os vízlágyító pornak.Vízlágyító pedig ajánlott még akkor is ha a mosópor tartalmaz gyárilag mert a gépnek is és a ruhának is jót tesz ugyanis itt magyarhonban nagyon kemény a víz.
-Vízkő tényleg nincs a mosógépben mert nincs ideje lerakódni csak a dob külső felületén lehet nyomokban megtalálni de az sem jelentős.
-Ecet tényleg haszontalan a mosógépben-nem azért mert rongálja a gumialkatrészeket mert ez is tévhit-hanem azért mert nem tud hatni semmire azalatt a rövidke idő alatt amíg a gépben van.
-Mosószernél a minőség és a mennyiség is fontos! Silány mosópor nem hat rendesen a rövid ciklusokból álló mosóprogramok alatt,a mennyiség pedig abszolút nem mindegy ha keveset teszel szintén hatástalan ha sokat rongálja a gépet mert lerakódásokat okoz és eltömíti a járatokat valamint foltosak lesznek a ruhák.
-Teljesen mindegy mikor és mennyi mosást indítasz a gépnél az üzemóra számít.Ha egy nap többet indítasz vagy mindennap egyet ugyanoda lyukadsz mert a mosási mennyiég ugyan azt így is úgy is ki kell mosni
-Semmiképpen nem jó a gépnek ha meg van tömve! Minden létező alkatrészét megterheli jelentősen rövidebb lesz az élettartama-több a szervízelése és a ruhák sem lesznek tiszták! minden gépnek megvan az a mennyiség amire tervezve van a mosási program és maga a gép alkatrészei(ez legtöbbször 5-6 kg száraz ruha)
köszi! :)
Szakembernek az egyik legjobb a környéken, csak folyamatosan jár a szája. :) Tényleg nagyon sokat beszél, és nehéz kiszűrni belőle, hogy mi az, ami hasznos.
Ebből nem nehéz kiszűrni, hogy mi a hasznos, mert tulajdonképpen semmi hasznosat nem mondott, csak baromságokat.
Körülbelül a hasznos információ ilyen tanácsokkal kezdődne, hogy:
Elöltöltős gépnél mosás után töröljük szárazra a gumis részeket, illetve a mosószeradagolót vegyük ki, a helyét szintén töröljük szárazra. Az ajtó is legyen mindig nyitva. Így nem büdösödik.
Én például a mosógélt (és mindent) is úgy öntöm a gépbe, hogy 1 literes flakonba felhigítom a szükséges mennyiséget. Majd amikor a gép ereszti magába a vizet hozzáöntöm. Így nem lesznek lerkódások, amik később penészedéshez, büdösödéshez vezetnek.
Körülbelül a hasznos tanácsok itt kezdődnének.
Ja még valami, aki Ariel kapszulával mosna: a feloldódási ideje langyos vízben is kb. 8 perc. Miért írom ezt? Kevesen tudják, hogy egy mosógép 65-70 perces programjából a legnagyobb rész kb. 50 perc az öblítésre megy el, a mosás része a kisebb. Namost ha valaki kiszámolja, akkor rájön, hogy használ Ariel kapszulát, és mire feloldódik könnyen elképzelhető, hogy elment a mosás fele a semmibe. Szóval én ezt is feloldom 1 literes flakonba, majd hozzáöntöm a vízhez, amikor tölti be a mosógép. Így a mosás kezdetétől hatékony.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!