Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mitől lett folt a tiszta...

Mitől lett folt a tiszta kimosott ruhán?

Figyelt kérdés
Öblítővel (és mosószerrel) még kimostam ősszel a nyári fehér nadrágjaimat, egy fehér farmer anyagú dzsekit, pár pólót, toppot. Akkor láttam rajtuk kisebb-nagyobb, a ruha színéhez hasonló foltokat, de akkor gondoltam majd tavasszal előveszem kimosom ismét. Most tegnap kimostam, és foltosak maradtak. Mondjuk fehér nadrág volt most rajtam, és nem volt foltos a mosás előtt, és most direkt nem használtam öblítőt sem. Mosáshoz folyékony Ariel kapszulát használok.
2013. ápr. 27. 14:16
 1/2 Róóz Peter válasza:

A mosás ritkán okoz foltot, másról lehet szó. Valami (anyagában) megszínezte a ruháidat még az őszi mosás előtt. Lehet ez olaj, penész, vegyi-anyag, madárkaki, de még egyes fákról csöpögő ragacsos valami is.

Tudni kellene, hogy a foltos ruhákat együtt tároltad-e, vagy volt-e rajtad egyszerre, vagy ha nem is egyszerre, de egymást követő napokon. Ha egyszer az egyik, majd a másik volt rajtad, de ugyan oda mentél, vagy ugyan azon fa alá ültél, lehet közös a foltok oka. Megpróbálnám a legkevésbé kedves ruhát fehérítővel kézzel kimosogatni, vagy fehérítőbe áztatni mosás előtt, vagy mosószer nélkül híg fehérítőben 40 fokon kimosni. Írd majd meg hogy sikerült!

2013. máj. 2. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Vanish-el kijött. 2xer kimostam mindent 50 fokon.
2013. jún. 24. 13:06

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!