Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mi lett a porszívómmal?

Mi lett a porszívómmal?

Figyelt kérdés
Egy drága porszívóról van szó. Tegnap még semmi baja nem volt, rendesen működött. Ma beakartam kapcsolni és nem reagál semmire. Nem égett le, mert akkor büdös lenne. ötletek, h mi a baja? Előre is köszönöm!! N

#otthon #háziumunka
2013. ápr. 26. 21:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
bedugtad a konnektorba?
2013. ápr. 26. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
-.- be
2013. ápr. 26. 21:48
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
nem poénből írtam!,jártam már így, aztán jót nevettem a hülyeségemen hogy nem dugtam be a konnektorba :)
2013. ápr. 26. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Pedig valami gyíkja van. Attól, hogy nem érzed, bekrepálhatott benne egy eleve tök fölösleges alkatrész. Egyébként mi a pontos neve?
2013. ápr. 26. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Akkor lehet más baja léehet, nem húztad ki nagyon a kábeljét, mert ugye a végén van jelezve szigszalaggal hogy hol jár a vezeték, lehet túl húztad és kilazulhatott.

De én találkoztam már olyannal is hogy egyik szomszédom pórszívója nem indult el és tőlem kérte kölcsön, akkor mondtam neki hogy hozza át megnézem mibaja. Mivel semmi nyomát nem láttam ami meghibásodásra utalhat így nem jöttem rá mi a gondja, kitakarítottam mert volt benne por lerakódva a motorra meg a ventilátorra, és észrevettem hogy szorult egy kicsit így befújtam wd-40 el a motor tengelyét majd mozgattam folyamatosan, így könnyebb lett a mozgása, de még így sem indult.

Akkor felhívtam a villanyszerelő haverom aki ilyen gépek javításával is foglalkozott és ő mondta hogy az újabb pórszívókba van beleszerelve egy olyan biztonsági relé vagy micsoda ami túlmelegedésnél kiold, olyasmi mint az automata biztosíték, és mondta hogy az túlmelegedésnél szokott, még a leégés előtt, ami akkor van ha sokat használja az illető és a porszívó nem nagy szobák takarítására hanem kis szobákra lett tervezve tehát rossz hő vezetés, vagy az eldugult szellőzőnél alakul ki ha beszorul a meleg, persze ez csak akkor oldd ha leállítják a gépet, mert akkor szorulhat bele a meleg mivel akkor a ventilátor áll és nem fújja ki a meleg levegőt plusz indításnál vehet fel hirtelen akkora feszültséget hogy az már túlmelegítené és egyből leégés lehet belőle. Nos azt a relét a haverom fogta és csavarhúzóval visszarakta a helyére, majd jó lett a porszívó és mondta hogy jól tettem hogy kitakarítottam mert a beszorult levegő melegítette túl a gépet, és az olajozás is jót tett neki mert ugye a por elszívta a motor tengelyről és ezért száraz volt nehezen ment és csak kopott volna, így a hangja is sokkal halkabb és kellemesebb lett a szomszédom szerint. Szóval lehet ez is a hibája. De a leégés is benne van mert nem feltétlen járhat bűzzel elég ha egy kábel kicsit megpörkölődik vagy valahol leválik a forrasztás és már kampó neki. Ez főleg a bekapcsoló gombnál szokott lenni.

Szerintem ne válj meg tőle, add oda valami hozzáértőnek, vagy ha van elektronikai érzéked akkor szedd szét és nézd át és azért takarítsd ki, még a szűrőbetétet sem árt, ha nagyon gáz akkor cseréld le.

2013. ápr. 26. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
nő vagyok, szoval semmi elektronikai érzékem nincsen sajnos:(( majd oda adom ismerősnek, hátha kisebb gondja van, de köszönöm a válaszokat !! amugy, elektrolux porszívó és bedugtam több konektorba is, hátha azzal van baj, de nem:S
2013. ápr. 26. 22:12
 7/11 anonim válasza:
nálunk is volt már ugyanilyen probléma, nálunk a vezeték lazult ki
2013. ápr. 26. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ja, hogy elektrolux? Na ilyenek miatt nem szabad olyat venni. Tutkó a hőbiztosíték krepált be, na ez az a fölösleges alkatrész, ami ha nincs, sokkal kevesebb gond lenne, de eleve szar konstrukció az olyan porszívó ami a motoron át szívja a "megtisztított" levegőt. Persze a gyárnak csak jó, ha 5 évente újra megveszik ugyanazt csak másik tokkal.
2013. ápr. 26. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
79%

Tedd próbára a konnektort is!

Olvasólámpát, akármit dugj bele, meglehet, hogy onnét ment el az áram, nézd meg a villanyórát is, ha le van csapódva, akkor kivágta a konnektorok biztosítékát!

2013. ápr. 27. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
felhívtam a szomszédot, h segítsen és kiderült mi a baj:) a vezeték vége elszakadt:) nemtudom, hogy de megcsinálta a szomszéd szerencsére!:D:D
2013. ápr. 28. 17:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!