Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogyan kell mosni? (bővebben...

Hogyan kell mosni? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Szóval először mosnék és kérnék egy kis segítséget, hogy hogyan is kéne hozzálátni. Főleg a mosógéppel kapcsolatban. Nem igazán tudom még, hogy működik. :D

[link]

[link]

[link]


13/L


2013. márc. 20. 10:34
 1/6 anonim ***** válasza:
2013. márc. 20. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 wartburg353s ***** válasza:
Mit akarsz kimosni? válogasd szét a szennyes ruhát, ne tegyél be sötét színűeket egyszerre a fehérekkel, mert lehet, hogy elszínezi. Túl érzékeny (pl csipke) anyagúakat ne tegyél be olyan ruhával egyszerre, amin mondjuk van cipzár és beleakadhat. Gyapjúpulcsit se tedd be, mert ha nem speciális programra teszed, akkor összemegy. Szóval, az átlagos ruhák (pólók, felsők, zoknik, stb)mehetnek a mosógépbe. Csukd be az ajtaját. A bal oldali rekeszbe tedd a mosóport, a középsőbe (virág van alatta) önts egy kis öblítőt. Aztán ezt told vissza. A mosógép csöve, ahol a vizet kiengedi, legyen ott, ahova a vizet engedni szoktátok, nálunk ez a kád. De semmiképp se heverjen csak úgy a padlón, mert akkor elúszik az egész fürdőszoba. Aztán a csavarós gombot tekerd oda, ahol a póló rajz van. Innentől csak tippelek, mert nem ilyen mosógépem van. De szerintem ha bedugod a konnektorba, valami megjelenik majd a kijelzőjén, és a kijelzőtől balra van az a 3 gomb, az elsőn egy póló van, és fölötte 4 kis jelzőfény. Ezzel tudod kiválasztani, mennyire koszosak szerinted a ruhák. Gondolom, ha nyomkodod a pólós gombot, azzal tudsz váltani, hogy a fölötte lévő jelzőfények közül melyik világít. ha nagyon koszosak, akkor addig nyomkodd, hogy a legfelső pólórajz melletti fény világítson, ha nem annyira, akkor válaszd valamelyik középsőt. A következő gomb egy hőmérő, azzal beállíthatod a mosási hőmérsékletet. Általában 40 fok a jó, tehát nyomkodd a hőmérős gombot addig, hogy a 40-es (alulról a második) világítson. A jobb oldali gombbal a centrifuga fordulatszámát tudod szabályozni, legjobb talán a középső, de semmiképpen se a legalsót válaszd, mert akkor egyáltalán nem centrifugáz. Most nyomd meg azt a gombot, ami a nagy csavarós gombtól kicsit lejjebb, jobbra van, és elvileg kezdődik a mosás.
2013. márc. 20. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

én úgy szoktam,hogy először szétválogatom a ruhákat,kupacokat csinálok..

miközben a kupacokra dobálom a ruhákat,megnézem mindegyiknek a zsebét, ez fontos,mert ha bármi marad benne (ZSEPI!!) csúnya dolgokat tud okozni...nadrágokról leveszem az övet,azt nem szokás mosni..valamint van nyomtatott és festett pólóm,azokat ki szoktam fordítani,mert csak úgy lehet mosni...


szóval csinálok 3 kupacot,egyet a fehéreknek és a nagyon halvány világosoknak..

a másodikat a fehérneműknek és a törölközőknek..

a harmadikat pedig az egyéb színes ruháknak

(ide teszem a melltartókat is /ha fehér,akkor a világos kupacba,nem a fehérneműkhöz/ egy mosóhálóba,hogy a kapocs rajtuk ne akadjon bele semmibe..valamint a nejlonharisnyákat is ide teszem egy másik mosóhálóba,hogy semmi ne akadjon bele)...

attól is függ,hány emberre mosok, otthon pl édesapám munkásruháinak is van egy külön kupac,mert az erősen szennyezett,földes meg koszosabb,mint a többi...


és akkor a kupacoknak megfelelően választok mosóprogramot, a fehérneműket 90°C-on mosom,mert az nagyjából fertőtleníti (végül úgyis a vasalás fogja)

40°C-on a fehér kupacot fehéreknek való mosószerrel,a színes kupacot színeseknek való mosószerrel...

a programot úgy választom ki,hogy van 1 kis füzet a mosógéphez,abban benne van,hogy melyik mire való

2013. márc. 20. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
13 évesen talán nem a mosással kellene foglalkoznod. Ott van anyukád, neki a dolga a mosás, meg miért nem kérded meg őt, hogy tanítson meg rá? Ha meg ő nem hajlandó kimosni a ruhákat, el kell menni a területi önkormányzathoz és panaszt kell tenni anyukád ellen, mert nem végzi a szülői kötelességét.
2013. márc. 20. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

4. válaszoló

az meg sem fordult a fejedben,hogy magától akarja kimosni a ruháit,mert önállósulni akar? paraszt vagy!

2013. márc. 24. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
14 évesen önállóan mostam, nem álltam meg a fejlődésben. Örülök, hogy te nem vagy ilyen önállótlan, mint sok lány :)
2013. márc. 24. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!