Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Jó minőségű fa, vagy műanyag...

Jó minőségű fa, vagy műanyag vágódeszka az ideális?

Figyelt kérdés

2013. febr. 6. 11:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
29%
Inkább a műanyag.
2013. febr. 6. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
68%

Hát én mindenféleképp a fát ajánlóm.

Tovább is bírja meg nem gagyi műanyag.Mondjuk biztos van nem gagyi is de akkor is jobb a fa véleményem szerint.

2013. febr. 6. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
A fát mosogatás után teheted a radiátorra szárítani.
2013. febr. 6. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
78%
A fa higiénikusabb a műanyagnál. Illetve készülnek higiénikus műanyag deszkák is, de azok borzasztóan drágák, nem éri meg.
2013. febr. 6. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
66%

Anyám vett egy műanyag vágódeszkát vagy 5 éve, mert a régi jól bevált fa vágódeszkája eltört (már akkor is megvolt neki, mikor még meg sem születtem). Aztán két év után kidobta, mert úgy nézett ki mintha összehányták volna, hiába takarította. Vett inkább egy fából készültet.


Nekem is van fa vágódeszkám, még az exeméktől bugáztam :D A nagyapja meghalt, és lebontottuk a telkükön álló sufnit. Abban találtam egy polcon, egész jó állapotban, nekem meg nem volt, így elhoztam. Ennek már vagy 10 éve, és a mai napig azt használom, nagyon meg vagyok vele elégedve.

2013. febr. 6. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Csak az jutott eszembe h a fa rései közt nem e lapulnak e meg jobban a bacik.. meg a takarítása is nehezebb.. mert míg a műanyagot elmosás után megtörlöm, a fát 100% szárazra nehéz törölni! (radiátoros megoldás lehet h jó :) )
2013. febr. 6. 13:02
 7/11 anonim válasza:
54%
Mindenképp fa, születésem előtt vette anyum a vágódeszkáját, mai napig tökéletes állapotban van :) Pár éve kapott öcsémtől egy műanyagot is, ami félév után a kukába került. Undorítóan nézett ki ;)
2013. febr. 6. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
68%

"Csak az jutott eszembe h a fa rései közt nem e lapulnak e meg jobban a bacik.."


Elképzelhető. De az agyonvagdalt műanyag vágódeszka apró réseibe ugyanúgy beletelepszik, ha akar. Ha nem hagyod neki, akkor meg a fába sem fog.

(Amúgy csak zárójelben megjegyzem, én soha nem mosom el a vágódeszkámat. Nagyapámtól tanultam, hogy ha már nagyon "pecsétes", akkor le kell vakarni róla a felső réteget a kés pengéjével. Eddig a kb. 10 év alatt egyszer sem kaptam el olyan betegséget, amelyet a vágódeszkám számlájára írhatnék - sőt, a 10 év alatt jó ha 5x kaptam el bármiféle betegséget.)

2013. febr. 6. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nekem a műanyag jobban bevált. Mosogatógépben mosom, így semmi baci és kosz nem marad rajta. Előtte fa volt, de nekem egyáltalán nem tűnt higiénikusnak. Valószínűleg nem is volt valami jó minőség, de a zsírcafatokat alig bírtam levakarni róla, majd a sok mosogatástól (kézzel) ketté is tört. Én a műanyagra szavazok, mert amúgy sem szoktam sokáig használni egy deszkát, inkább hamarabb lecserélem.
2013. febr. 6. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Van mind a 2 féléből.Csak egy hátrányát látok a a műanyagnak .Elveszi a kés élét .Mert kemény ,ehhez képest a kemény fa is puha .
2013. febr. 6. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!