Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Összefogott fehér ruha. Mivel...

Összefogott fehér ruha. Mivel tudom rendbehozni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A kedvenc (és egyetlen) fehér ruhámat picit összesároztam. Gondoltam nem lesz baj, kilögybölöm picit mosószeres vízben és hagyom kicsit állni és olyan lesz, mint korábban. Hát nem így lett... Van rajta egy fekete gallér, ami foltokban megfogta a ruha bizonyos részeit. Itt kaptam infarktust. Egyelőre mentésként beáztattam flóraszeptben, a flakonja szerint lehet fehéríteni vele. Kicsit átnyomogattam, lehet segített valamennyit, de az is, hogy csak képzelődök. Meddig ázhat benne?

Nem vagyok egy rutinos háziasszony, mint látszik, de még megmenthető a ruha? Mivel tudom kihozni a foltokat belőle? Tisztítóban tudnak vele valamit kezdeni?


Köszi előre is!



2013. febr. 4. 19:52
 1/1 anonim ***** válasza:
El kell hogy keserítselek . A fehér ruhát ugyan ki tudnád fehéríteni , Hypo-val és nem Domestos-sal , de akkor a gallér is el fogja veszíteni a színét. A fekete gallér általában rozsdabarna lesz .Tisztító nem segít rajta .Egy valamivel még megpróbálkozhatsz , helyi fehérítéssel , úgy hogy csak a foltot dörzsölöd be a hypos vízzel ( adagolás a flakonon ) de ilyenkor vigyázz , hogy a gallér ne érjen hozzá . A bedörzsölt részen legalább egy órát hagyd állni a vegyszert , majd öblítsd ki . A gyártó azonban felelős azért , hogyha rossz szinezékkel festette meg a gallért !!! Érdemes lenne megpróbálkoznod a cserével .
2013. febr. 5. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!