Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Megégett fehér pulcsit hogy...

Megégett fehér pulcsit hogy lehet visszavarázsolni?

Figyelt kérdés

Nem rég kaptam a pulcsit, nagyon szeretem. Valamelyik nap siettetni akartam a száradását, és egy vékony(régi) törülközőt ráraktam a konvektorra, arra pedig a pulcsit. De pár helyen megégette így is, és most van rajta 3-4 erősebb sárga csík. Kimostam már 2x, de semmit nem fehéredett.

Hypoba nem merem tenni, mert anyukám szerint csak még jobban besárgul. Igazából tört fehér volt, nem is teljesen fehér.

Van még rá valami mód, amivel meg lehet menteni, vagy inkább színezzem be ruhaszínezővel valami sötétebb színre?


2012. dec. 24. 13:13
 1/6 anonim ***** válasza:
Azt már elcseszted, semmivel nem jön ki, mert nem megfogta valami kiszedhető anyag, hanem megégett!
2012. dec. 24. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az égett hely akkor is meg fog látszani, csak nem fehéren lesz sárga csík, hanem mondjuk feketén barna. Az sem sikerül, ha valahogy kikevered ugyanazt a színt, amilyen a folt.
2012. dec. 24. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Valószínűleg az anyaga károsodott, vagy az anyagban lévő festék. Ami hő hatására változik meg, az csak a legritkább esetekben visszafordítható folyamat. Szinte biztos, hogy semmit sem tudsz kezdeni vele, hogy újra eredeti színe legyen.
2012. dec. 24. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Zsolt75 ***** válasza:
52%
Próbáld meg textilfestékkel átfesteni pl. feketére. Ha az se jön be akkor portörlőrongynak jólehet még.
2012. dec. 24. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az égett részen biztosan nem fogja be a festék. Esetleg el lehet fedni valamivel, ha olyan helyen van. Így egyéni is lehet. Pl. virágdísz, masni stb.
2012. dec. 24. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

:( sajnálom, pedig úgy szerettem:(

De még a színezést megpróbálom, hátha sikerülne. Mert ha látszódna is, ha barna, akkor szerintem nem annyira látszódna, mintha így hagynám.:)

2012. dec. 25. 07:06

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!