Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogy takaritsam ki a zuhanyroz...

Hogy takaritsam ki a zuhanyrozsát a vizkötől?

Figyelt kérdés
2012. dec. 18. 22:18
 1/8 anonim ***** válasza:
91%
Bele kell áztatni ecetbe,majd szépen lekaparható.
2012. dec. 18. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
58%
Ha a zuhany rózsa lecsavarozható akkor célszerű szétszedni és utána alaposan beáztatni vízkőoldóba mert az ecet csak a vékony vízkő lerakodást tünteti el és a zuhanyrózsa belsejébe lehet már egész nagy kövek vannak lerakodva, ami nem jön ki teljesen. Ez saját tapasztalat. Amikor a boylert kaptuk szét szintén vízkőproblémák miatt hát akkor az ecet nem segített sokat hogy kitudjuk venni a fűtőszálat rendes vízkőoldó kellett hozzá vagy fél flakon elment rá plusz még egy kisebb mennyiség hogy a peremnél is kitudjuk rendesen takarítani. És először ecettel próbáltuk de nem sokat segített sajnos.
2012. dec. 18. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ecettel simán lejön kívül belül a vízkő. Bele kell áztatni egy éjszakára.
2012. dec. 19. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
27%
Jó erős sósavval
2012. dec. 19. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
igen, vízkőoldó, állítsd bele egy vödörbe szétszedve és a belsejébe is öntsél. Van mindenféle vízkőoldó, azt használd, ami a fürdőszobai cuccokhoz van. Egy éjjel állni hagyod.
2012. dec. 19. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
89%
Sósavba semmiképpen, mert tönkreteszi a rózsát. Az ecet tökéletes. A vízkőoldók hatóanyaga is ecet. Egy éjszakára áztasd be, utána körömkefével vagy fogkefével tisztítsd ki. Ha kell, akkor ismételd meg.
2012. dec. 19. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
79%
Gombostűvel szoktam az összes lukból kipattintani a vízkövet, utána 20%-os ecet fürdő.
2012. dec. 19. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Jó az ecet, csak ne sajnáld róla. Ha nagyon vízköves, akár tömény ecetbe is beáztathatod egy napra (nem lesz baja, kivéve ha réz, akkor nehogy ecettel csináld, mert az tönkreteszi!!).

Nálunk nem lehet leszedni, én úgy oldottam meg, hogy egy erős zacskóba töltöttem az ecetet, és azt kötöttem rá a zuhanyrózsára. Ezzel a módszerrel pl. a csapok kifolyóját is lehet vízkőtleníteni, ha már nagyon rossz a helyzet.

2012. dec. 19. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!