Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Anya sokat takarít egy öt...

Gál István Máté kérdése:

Anya sokat takarít egy öt emeletes házat valami robot kéne de mien? De praktikus legyen és könyü!

Figyelt kérdés

2012. dec. 5. 20:02
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Kovácsháza
2012. dec. 9. 18:10
 12/17 anonim válasza:
Porszivo. Takaritáshoz nincs robot, bár lenne.. Nekem is kellene egy. :)
2012. dec. 12. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Robot söprű és robot porszívó már létezik elég régóta. Keress rá, ár:100 felett.
2012. dec. 12. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 Gábor bátyó válasza:
59%

Édes fiam Máté!

Elkeserítettél!Először is alig értettem meg, hogy miről beszélsz.

Anyádnak nem robot kell,van neki abból elég, neki segítség kellene.Talán,ha "stb." helyett keresnél valami melót és a fizetésből vennél neki valamilyen takarító gépet,az igen,segíthetne.

Én nem tudom,hogy mit tanulsz Te "kovin" de valamit nagyon

nem. Fordítva ülsz a lovon öcsém!!!

Ha 20-30 év múlva is szeretnél a tükörbe nézni anélkül,hogy szembeköpnéd azt akit ott látsz,akkor vegyél

le valamennyi terhet anyád válláról és ne itt keress 'robot"-ot!!! És mikor,ha nem most!!!

Szeretettel üdvözöllek!

2012. dec. 12. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit részletesebben kellene írni róla, hogy milyen munkafolyamatokat szeretnél pontosabban automatizálni a robottal?

Úgy értem csak söprést, vagy felmosást, portörölgetést, ablakpucolást, pókhálózást, esetleg mosogatást, mosást is kellene végeznie? A lakások és az emeletek közti közlekedés mennyire átjárható robotok számára?

Lift/lépcső/akadálymentesítés?

Azért kérdem, mert vannak egyedi gyártású személyi robotjaink, amiket fel tudunk programozni elég sok mindenre, bár inkább ipari csarnokokba, esetleg kórházakba fejlesztjük őket, nem háztartási használatra. Azt is érdemes tudni, hogy robotizálás esetén az adott épületben a stabilabb, üzembiztos működés miatt szenzorokat és jeladókat kell elhelyezni a robotok optimális mozgásához, a mozgáspályákat meg kell pontosan tervezni és a robotok mozgáspályái nem lehetnek akadályozottak. Egy átlagos feladattal bíró szállító robotunk melyre felszerelhető igény szerint seprő, porszívófej, felmosófej stb. is, 120Ah-s akkumulátorral rendelkezik. A robotban található GPS navigáció, gravimetrikus szenzorok, ultrahangos, infravörös és elektromechanikus távérzékelők, valamint szinte korlátlanul bővíthető analóg és digitális portok. Az oprendszer linux alapú és tetszőlegesen programozható, WLAN és 3G-s internetkapcsolattal, beépített IP-kamerával rendelkezik, így akár a boltba is leküldheted bevásárolni, ha akadálymentesített végig a terep.

Ha professzionális megoldást szeretnél Mamádnak, ez szinte minden igényt kielégítő és a későbbiekben bővíthető, újraprogramozható rendszert jelenthet. Az alapkiépítésű termékünk már 15MFt-tól elérhető. Ezért az összegért az akkumulátor kivételével a teljes berendezésre 3+2éves garanciát tudunk adni. A nemes célra való tekintettel 5% különkedvezményt megfinanszírozok Neked a terjesztői jutalékomból. :)

Ha valami hobbikategóriás berendezésre (értsd játék/szórakozás kategória) gondoltál inkább, akkor ennél lényegesen olcsóbb áron tudom javasolni a különféle mikro porszívókat és felmosógépeket. Ilyenek pl. az iRobot masinák és kínai klónjaik.

Édesanyád a világon semmi hasznát nem veszi, de ha Neked tetszik, ezt zsebpénzből is megveheted, 10-ezertől árulják:

[link]


Vagy kicsit drágábban, ha nincs kedved kivárni egy hasonlóan olcsó játékszert:

[link]


Ezek voltaképpen gyerekkorunk önkormányzós "holdautói" stílusú játékok modern kiadásban és sepregető, porszívó, felmosófejjel felszerelve. Használtam ilyet, sajnos egyrészt lassú, másrészt után kell takarítani, mivel kihagynak itt-ott foltokban területeket. Az akkuk üzemórája is véges. Egy robot mondjuk egy szobát feltakarít, így annyit kell belőlük venned, ahány helyiség az ingatlanban található. Azután ezekre oda kell figyelni, a kis porzsákot rendszeresen kitakarítani, megnézni, nem akadt -e el a szőnyegben, stb. Egyszóval korlátozott emberi felügyeletre szorulnak, az akkuik pedig gyorsan cserére... Ennyi erővel inkább pár perc alatt feltakarít az ember, mint ilyesmikkel szerencsétlenkedjen. A másik, amit átgondolnék a mai vadkapitalista világban: ezek a robotok 24órában ott vannak a lakásban. Ha beválnak és jól dolgoznak, mi szükség lenne édesanyád munkájára, illetve a maradék feladatokért mennyi fizetést kapna, s abból mennyi jutna neked zsebpénzre? :)

2012. dec. 12. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 SchViktor válasza:

Van már olcsóbb robotporszívó is. Szerintem ez az egyetlen megfizethető eszköz, amihez nem kell különösebb erőkifejtés.

Ezek a porszívóakt még tölteni se kell, csak bekapcsolni.


Több ötletem nincs, a takarítás sosem volt ötperces munka.

2012. dec. 13. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
kivagy gábor bátyo
2013. ápr. 22. 15:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!