Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Nagyon koszos zuhanykabint...

Nagyon koszos zuhanykabint mivel lehet szépen letakarítani?

Figyelt kérdés
Vettünk egy házat és hát elég igénytelenek voltak az előző tulajok. Van egy nagyon jó zuhanykabin, de iszonyú mocskos, vízköves, stb. kívül belül. Mivel tudnám ujjá varázsolni?
2012. febr. 12. 20:46
 1/4 anonim ***** válasza:
cillit bang vízkőoldó nagyon tuti
2012. febr. 12. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha olyan,amilyenre gondolok,akkor a cillit bang és társai gyenge próbálkozások lesznek.Van tuti megoldás, de kell egy kis elszántság hozzá.Én is ezzel a módszerrel szoktam a közös zuhanyt kitakarítani,míg szállón laktam,aztán otthon is prímán bevált.

1./ gumikesztyű,háztartási 20 %-os sósav,nylonzacskó,gumikarika és az orrod elé egy kendő,azonkívül csukj be minden szobai ajtót és nyiss ki minden,a fürdőszobához kapcsolódó ajtót és vagy ablakot.

2./A nylonzacskóval vagy folpackkal tekerd be a zuhanyfülke belsejében található któmozott részeket teljesen,ha lehet,gumikarikával rögzítsd is, hogy a sósav ne érhesse őket.Dörzsölős szivacsccsal kend fel a sósavat az üveg,csempe,műanyag felületekre.Segíts is rá dörzsöléssel.Ne sajnáld tőle.Néha menj ki levegőt venni.Ez még a csempék fugáiból is kiszedi a retkes vízkövet.Akkor bő,meleg vízzel zuhanyozd le a felületeket,meg fogsz lepődni,milyen színű trutyi jün le róla.

2./ Kis szünet és szellőztetés után folytasd. Szedd le a folpackokat, és ezeket a krómozott részeket a LIDL-ben kapható vízkő-és rozsdaoldó című kék,félliteres hengeres kicsit géles állagú tisztítóval,immár új szivaccsal-gondolom,a régi eddigre szétmállott-takarítsd le.Ez nem bántja a króm felületeket,viszont a szappan és vízkőmaradványokat tökéletesen leszedi.De üvegre és csempére most még nem alkalmas,majd,ha rendszeresen te takarítod,akkor kb 2 hét alatt képződött vízkövet onnan is levisz.De egyébként nagytakarításhoz gyenge.

Ha ki mered próbálni a módszeremet,akkor megtaláltad a tuti megoldást.

2012. febr. 12. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
sima vízkőoldóval szoktam én is kb. 250 Ft. A sósavat nem ajánlanám zuhanykabinra.
2012. febr. 14. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Ha a vízkőoldó kevés, akkor Harpic power plus fekete wc tisztító, de ez drágább 700 Ft körül van
2012. febr. 14. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!