Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Miért potyog valami fehér por...

Miért potyog valami fehér por a ruhákból, ha a mandulatejes tomi kristályt használom?

Figyelt kérdés
Csak azért kérdem, mert nekem az összes ruhából potyog a mosás után valami fehér. És ez van akkor is, ha magasabb hőfokon mosok, illetve akkor is, ha ha csak félig pakolom a mosógépet. Ennyi felesleges szemetet kevernek a mosóporba? Tudnátok ajánlani valami jobb mosóport, ami azért nem túl drága?
2009. máj. 13. 14:47
 1/8 anonim ***** válasza:
76%
Én is ezt használom, ugyan csak fehér és világos ruhákhoz, mert színesekhez a gélt. De semmi ilyet nem tapasztaltam, meg vagyok vele elégedve.
2009. máj. 13. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy egy rossz csomagot fogtam ki? Csak mert más mosóporral ilyen gondom nem volt, ezzel viszont a szárító alatt tele van fehér pontokkal, ha megrázom a ruhát akár még vizesen, akár már szárazon mintha hullna a hó. A párom ráadásul állandóan panaszkodik, hogy viszket a bőr, úgyhogy neki gondolom nem tesz jót még plusz egy irritáció.
2009. máj. 13. 15:07
 3/8 anonim ***** válasza:
63%
Az a mosópor, ami nem olvad fel a vízben...
2009. máj. 13. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
90 fokon és fél töltésen sem olvad fel? Ez érdekes.
2009. máj. 13. 15:11
 5/8 anonim válasza:
100%
Az is lehetséges, hogy a mosógép nem tudja kiöblíteni a mosóport, így beleszárat a szövetbe. Használj inkább gélt, a 3 literes kiszerelésű ugyanannyiba kerül és ugyanannyit ér, mint a 4,5 kilós por.
2009. máj. 13. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Mostanában nekem is pereg egy kis mosópor a kimosott ruháimból, de nem azt a mosóport használom. Bármilyen programon mosok, kb. 1 hónapja rá kell nyomnom még vagy két öblítést, hogy eltünjenek. Szerintem a gépemmel van valami vagy nem tudom. Úgyhogy vettem Tomi Kristály gélt és azóta minden ok. Tényleg megéri és jó illata is van! Próbáld ki!
2009. máj. 13. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
84%
A por mosóporok többségét csak magasabb hőmérsékleten lehet használni. Én is jártam már így. Sőt nekem a por mosóportól ugrál a mosógépem is. Szóval inkább csak folyékonyat használok. A por mosópor különben is könnyebben lerakodik a mosógépbe, és az nem jó.
2009. máj. 14. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Bizony az a maradék mosópor!Én is jártam így,és hogy ne kelljen több kiló mosóport kidobni,még próbáld ki,hogy a mosóport egy folyékony mosószeres kupakba töltöd,engedsz rá meleg vizet,jól összekevered egy fülpiszkálóval,és beteszed a ruhák mellé.(mindenképpen keverd össze,hogy ne legyen a kupakban száraz por!)Nekem így még 40 fokon se porzik a ruha.Amúgy ha elfogy én is a folyékonyt ajánlom!
2009. máj. 27. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!