Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogyan spórolsz? Jó praktika,...

Hogyan spórolsz? Jó praktika, ötlet a háztartás bármely részéről?

Figyelt kérdés
2011. febr. 20. 15:14
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
köszi a további ötleteket,lakás,kocsi részletre van,és van egy 2 éves kislányunk,azért írtam ki a kérdést,mert hamarosan pár hónapig csak a gyes lesz a férjem fizetése mellett s én már előre félek ezektől a hónapoktól és mindenen spórolni kell majd ott ahol tudok így sok jó ötletet adtatok hol spórolhatnék
2011. febr. 24. 13:50
 12/20 Tojasleves válasza:
100%

Én akkor tanultam meg spórolni, mikor Barátnőmmel Pestre költöztünk.Nem voltak nagy céljaink (ház,gyerek), csak a túlélés. ugyanis albi+rezsi kifizetése után kb 25 ezrünk maradt kettőnkre 1 hónapra.(sajna csak én dolgoztam a lány tanul)

Szóval. HArd Core spórolás.

én úgy számoltam, kettőnkre minden nap 1 ezres jut.

Kivetem a fiókból egy ezrest,ami nap végén megmaradt belőle vissza egy külön dobozba.

Így hétvégére maradt a fiókban általában 2-2500 forint amit lehetett költeni olyan dolgokra, amik lassan fogynak(Öbliítő, mosószer, wcpapír).

Magam főztem, levest farhátból vagy karajcsontból, másodiknak főleg valami tésztásat.Zöldbabpörkölt, tojáspörkölt. Mind olcsó és jó kaja.

Ha egyedül kellett ebédelnem vettem teszkós snck levest (67 ft) és egy tojással besűrítettem, így laktatóbb lett.

Gyakori vacsi volt a bundás kenyér lévén olcsó, és a ránk száradt kenyeret is feljavítja.

Lemondtunk a kávéról, az édességrő, meg a tartalmas kajáról is, hogy hó végén legyen mit enni.

NAgyon jó dolog a Kiadás-bevétel lista is.

Melóba vinni szendvicset.a csapvíz is iható, máris megspóroltál napi 2 üveg víz árát.

Agyon sem fűtöttük a lakást, 18-20 fok elég volt.

Én a munkahelyemen fürödtem, ezzel vizet és energiát is megspóroltam.

Szóval ez a módszer is jó, de tartalékot nem tudsz képezni olyan formán, hogy hirtelen kiadásra legyen. Mondjuk volt, hogy megmaradt hó végén is 2-3 ezer forint,de vajmi kevés.

Ennyi jutott hirtelen eszembe.

remélem hsznos voltam.

2011. febr. 25. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 alf ***** válasza:

HA vízmelegítőtök van, el kell zárni a melegvizet, és csak fürdéskor használni, vagy mosogatás végén öblítésre. Ha elmentek, vagy alszotok, fűtést lehúzni. Mindent, ami elromlik megjavítani. Leszokni a napi fürdésről (nem vicc) mert a szervezet is átáll és kevésbé leszel büdös, mint napi fürdéssel!

Mindent felírni, megtervezni előre a kiadásokat. Kaján spórolni, egy két nap kevesebbet evés után a bélrendszer átáll (nem vicc) és egészségesebb is leszel.

Biciklizni! Autót csak akkor használni, ha tényleg muszáj, ezzel rengeteget lehet spórolni. Egy 15 ezer forintos régi bicikli pár hét után behozza az árát és a legtöbb városban (kivéve hegyvidék) ideális közlekedési eszköz (télen van 20-30 nap amikor nem). Ingázni, gyereket hordani sajnos nem az. De nem kell kifogásokta keresni, máskor nagyon jó és nagyon olcsó, nem is izzaszt meg. Gyalogolni! Napi min 30 perc gyaloglás szükséges az egészséghez. Ez alatt meg tudunk tenni min. 2 km-t. ingyen!

Konnektorból mindent kihúzni, számítógép is sokat fogyaszt.

2011. febr. 25. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim válasza:
Szia!Én előre elkészítem a menülistát egy hétre van mikor egy hónapra, felírom mi kell hozzá és azzal megyek a boltba és semmi mást nem veszek csak azt amit felírtam. Nagyon hatékony.És ha be tudod tartani akkor változatosan fogtok étkezni, és még olcsóbban is úszod meg. Ja és nem kis boltban vásárolok, mert ott minden sokkal drágább. Nem a Te..o-ban szoktam, mert szerintem sokkal drágább mint az Au..an. :)
2011. febr. 25. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Azért ne becsüljük le a hipermarketeket. Volt nemrég egy kérdés, hol mennyi a cukor, és a legtöbben 300-350 körüli összegeket mondtak.

Én már most ki voltam akadva, hogy amikor elfogyott, 230ért vettem a teszkóban, általában spájzolni szoktam belőle, amikor 200 alá megy.

Szerintem vegyetek egy kenyérsütő gépet, valamint egy nagy fagyasztót, és álljatok rá a havi egyszeri vásárlásra. Egy hónapig minden eláll, ha máshogy nem, hát fagyasztva. Kenyeret meg tudtok frissen sütni mindig, olcsó alapanyagokból 100-150 Ft körül kijön egy kiló. Mi úgy járunk hipermarketbe vásárolni, hogy néhány havonta apa hoz egy plusz kocsit, és arra felrak a végén (hiszen minek tologassa végig az áruházon) 60-80 kiló lisztet.

Még egy dolog: a piacon vásárlást jól fontold meg. Sajnos ma az eladók jelentős része nagybani piacról szerzi be az árut, mondjuk az argentín paradicsomot, aztán jól eladja mint "őstermelő". Aki meg saját maga termel, általában az is vegyszerez. Szóval simán azzal, hogy piacon vásárolsz, nem vagy sokkal előrébb, ha már kimész, érdemes megismerkedni az árusokkal és attól vásárolni, aki tényleg neked tetsző módon termeszti az árut.

2011. febr. 25. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim válasza:

Akciók - nézd az akciós újságot, polcokat, akkor vedd, amikor épp akciós, akár többet későbbre


Borotvapenge - józsefvárosin 1000 (a 2500-2800 helyett)


Cigi - éhség ellen hasznos, inkább erősebbet vegyél, mert ritkábban kívánod, így kevesebbet kell venned. persze, ha amúgy nem dohányzol, csak emiatt azért ne szokj rá :)


Ebéd - kifőzdében van ahol 50% az utolsó órában (péksütis is), másnapra pont jó


Felvágott - fóliázott pehelysonka > bár fajlagosan drágább, de tovább kitart


Fogkefe - felesleges 3 havonta cserélni, elég akkor, ha görbék már a sörték


Fogkrém - ne nyomd végig a fogkefe fején a csíkot, csak kisujjkörömnyit


Folyékony szappan - ne nyomd tele a markodat, épp egy csepp pont elég


Izzó - takarékosat vegyél [link]


Kontaktlencse - havi adagot 3 nappal tovább használod, évente egy havit megspórolsz; folyadékcsere sem kell minden nap, csak ha már szöszös, tehát hetente 1-2x


Melegszendvics - meki helyett otthon


Sajátmárkák - sokszor ugyanaz gyártja, ugyanaz van benne, csak logó és árba épített marketingköltség nélkül


Szénsavas italok - visszaváltható palackosat (sajnos már megszüntették őket...)


Újság - ha van neted, ne vegyél napilapot


Üdítő - otthoni limonádé


WC-papír - semmi színes-szagos, csak ami már legalább fehér

2011. febr. 26. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim válasza:

Mi 2 hetente járunk csak bevásárló központba, addig listát írok, mit szeretnék ott megvenni. (karton víz, karton tej, karton liszt stb.)Sokszor még a listáról is lehúzok dolgokat. ABC-be megpróbálok csak 2 naponta menni.

Főzni is 2 napra szoktam.

Nálunk nincs ivóvíz a lakásban, a kútvíz van bevezetve, ezzel is sokat lehet spórolni.

Nem veszek drága mosószereket, amihez csak lehet mosószódát használok és ecetet. Mosogatáshoz pl. nagyon szeretem.

Éjszakára nem fűtünk.

Ablakokat cseréltünk (igaz,10 évet vártam rá)de most már nem megy ki a meleg minden résen, és sokkal világosabb is lett. Most már csak este kell villanyt kapcsolni.

Mielőtt elmegyek a gyerekkel vásárolni, megtízóraizunk otthon, így elég csak a túrórudit megvenni.

A fürdővizet felhasználom pl. első felmosásra, wc öblítésre, koszos ruhák áztatására.

Ha van kert, érdemes megtermelni a zöldséget magadnak.

Télire tegyél el kis adagokban lecsót. Ezt főzéskor fel tudod használni.

2011. febr. 26. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Nem hiszem,hogy egyedi az ötletem,de mivel itt még ilyen nem olvastam,elmondom,hogy én hogy csinálom.Én mindent akkor veszek meg,amikor az éppen olcsóbb.És ez érvényes az élelmiszerekre is.Nagyobb bevásárlóközpontokban találsz minden kategóriában leárazott pultot,a szoros szavatossági idő miatt 25-50 %-kal olcsóbban megveheted a még kifogástalan árut.Temészetesen abból kell választani,ami éppen van.Ha most a túró olcsóbb,akkor abból veszek 2-3 csomaggal,ha a szeletelt sajt,akkor abból.A fagyasztóban szinte bármit tudsz tárolni,1 hónapig biztos.A zöldségféléknél ugyanez.Tegnap vettem mandarint 120 ft-ért egy kilós hálóban,mert volt benne 1 db rothadt.Na és? ha azt az egyet kidobom,fajlagosan még mindig 45 %-ot spóroltam.Egyéb zöldségféléket is meg szoktam nézni,az elfogadható minőségű árut simán meg lehet venni így,legfeljebb,ha ma olcsó gombát találok,akkor az lesz a kaja,és nem más.
2011. febr. 27. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:
Éjjelre lecsavarható a fütés 17 fokra/ kivétel a gyerek szobája/,én a hálóing alá harisnyanadrágot huzok ilyenkor. A hajmosásból, mosógépből származó viz egy része lavórba , vödörbe felfogható, ezt odaállitva a WC-hez vizet lehet megtakaritani, vagy pipere mosás mosóvizébe erősebben szennyezett ruhát lehet áztatni, előmosni, ez is viztakarékos. Olcsó mosóporhoz gyógyszertári szódabikarbónát adva jobb a mosóhatás, kevesebb mosószer kell. Aucahban, MEtróban általában hét elején estefelé gyakran fáláron v
2011. febr. 27. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
Az előző folytatása: tehát a lejárat előtti husfélék, tejtermékek, zöldségek gyakran féleron kaphatók, ezeket le lehet azért fagyasztani.
2011. febr. 27. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!