Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogy kell elindítani egy...

Hogy kell elindítani egy mosást? Ne hurrogjatok le légyszi.

Figyelt kérdés

Sose mostam még életemben, de most muszáj lesz.

Anya nem szól hozzám, nem főz nekem kaját, a ruháimat se mossa ki.

Én még sose csináltam ilyet, mert még nem kellett, mindig ő csinálta meg.

Mennyi mosóport, öblítőt rakjak bele, mennyi ruhát? :S

Apukám se házias, ő se tudja, a húgom meg még kicsi.. Szóval nem tudom megkérdezni máshol.. :(


2011. jan. 14. 13:25
1 2
 1/14 anonim válasza:
52%

Kérj bocsánatot édesanyádtól,biztos nem ok nélkül nem akarja kimosni a ruháid, meg főzni rád...

Addig pedig, max. 3-5 kiló ruhát tegyél a gépbe. Mosógépben ahová a mosóport kell önteni, van egy jelzés odáig töltsd meg. Öblítőnél szintén.

2011. jan. 14. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Milyen mosógépetek van? Annyi ruhát tehetsz bele, amennyi fér (általában 5 kg).
2011. jan. 14. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
85%

Hany eves vagy es miert nem beszel veled az anyukad?

Amugy az, hogy hogyan kell egy mosast elinditani, mosogepfuggo, annyiban tudok segiteni, hogy szinek szerint "szortirozd" a ruhaid, hogy egyik ne fogja masik szinet. Az hogy mennyi mosopor kell fugg attol mennyi ruhat akarsz mosni. Keresd elo a mosogep hasznalati utasitasat, az segit eligazodni abban, hogyan kell elinditani. Remelem segitettem.

2011. jan. 14. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
9%
Összevesztetek? Milyen gyerekes az anyukád :D. Milyen típusú a mosógépetek?
2011. jan. 14. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Amennyi belefér a dobba, annyi ruhát max. Ahova a mosóport és öblítőt tenni kell, van egy jelölés, mit hova, és max mennyit, én mindig kb csak a felét rakom, hacsak nem nagyon koszos ruháról van szó. És ne keverd, fehéret és világosat együtt, sötéteket csak sötéttel.

Válaszd ki a programot (azt én is csak leírásból tudom, napi mosást szoktam választani), ha lehet, hőfokot beállítani, mx 40 fok. És a centrifuga fordulatnál én 600-at használok. De ez minden mosógépnél más, hogy mit hogy és hol lehet beállítani.

2011. jan. 14. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
68%

Ez mosógép függő eléggé. Öblitő az könnyű, addig kell a rekeszt tölteni, amíg eléri a kis rácsot-eddig csak ilyen mosógépeket láttam. van két másik rekesz, ebből az egyik a mosóporé, mosószeré - ez is mosógép függő, melyik ezé, melyik az előmosásos rekesz...általában a mosószeren rajta van mennyit kell egy mosáskor használni.

aztán meg kell keresned a jó programot, ez általában 60 fok, és vmi jel kell, a mi mosógépünkön egy poló van, de van olyan is, amelyiken csak számok vannak, és külön állítod be a fokot...hát ez így tudom, nem volt nagy segítségét, de talán írd le milyen a mosógép, és akinek olyan van, tudja majd a választ. vagy keresd meg a használati utasítást.

2011. jan. 14. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Milyen mosógépetek van?

Válogasd külön a ruhákat,színeseket fehéreket.

gondolom benne van a ruhák címkéjében, hogy hány fokon mossad. (mi általában 40 fokon szoktunk.Biztos van egy olyan program a gépeteken, ami mutatja, pl 90 fok, 60, fok, 40,30...)A mosópor és öblítő a megfelelő helyre kerüljön. Elöltöltős, vagy felül?

2011. jan. 14. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
27%
miért vesztél össze anyukáddal?
2011. jan. 14. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Köszi, a mosógép "kézikönyve" eszembe se jutott. :)

Az a baja, hogy már nem vagyok kitűnő tanuló, még mindig azt hiszi, hogy általánosba járok.

2011. jan. 14. 13:33
 10/14 anonim ***** válasza:
85%

Egyszerű. :)

Különválogatod a fehér, színes és sötét ruhákat, 1 kupacot beleraksz a gépbe, nem kell nagyon megtömködni, kis hely maradjon, elolvasod a mosószer oldalán az adagolást, 1 teli mosógép kb. 5 kg ruha, 1 kupak öblítő, becsukod, ha kényes a ruha, 40 fokot állítasz be, ha nem, mondjuk farmer meg ilyesmi, 60 fok is jó. Ha van a kupacban új ruha, összefoghatja a többit, színfogó kendőt kell a ruhák közé tenni vagy külön mosod, de az nem gazdaságos. Remélem, segítettem :)

2011. jan. 14. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!