Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mit tegyek, ha mosás után...

Mit tegyek, ha mosás után centrifugázáskor szét akar esni a mosógép? 20-ból 19-szer sehogy sem sikerül úgy belerakni a ruhát, hogy ne akarja kitörni a falat. Ezt már új kora óta csinálja. Whirlpool felül töltős.

Figyelt kérdés
Üresen próbáltam, úgy semmi baja. Lehet, hogy valami kilazult belül???
2009. jan. 18. 22:03
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Valami biztosan nem stimmel benne, mert ezek a mosógépek erre nem hajlamosak. A régi Hajdu nekünk sokszor beugrabugrált a fürdőszobából a hálóba centrifugálás alatt. Hívjatok hozzá szerelőt, hogy nézze meg, mert a gép is tönkremehet a végén tőle.
2009. jan. 18. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Gyanús, hogy valami csapágy problémája van... Ez a Wh-nál elég gyakori sajnos....
2009. jan. 18. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A mosógépeknél a dobot szállításhoz lerögzítik általában két csavarral, amit üzembehelyezéskor ki kell venni, hogy a dob szabadon tudjon a felfüggesztésein mozogni.

Ki van véve a rögzítés? Mert ha nem akkor nem működik a csillapítás, és a fent leírt jelenséget produkálja a gép.

2009. jan. 19. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az elózó vagyok, kiegészítés:

Amit írtam könnyű ellenőrizni. Üres állapotban ha felnyitod a dobot, kézzel lenyomva kell kissé rugóznia, ha nem mozdul, akkor hátul ellenőrizzétek a rögzítő csavarokat.

2009. jan. 19. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha nagyon egyenetlen a talaj, amin van, az is válthat ki ilyen reakciót, akkor érdemes alá gumialátétet tenni (van kifejezetten mosógépek alá szánt), az meg tudja akadályozni ebben.
2009. jan. 19. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! A dob rögzítése ki van szedve, tök jól rugózik. Szerintem, ha csapágy lenne akkor lenne valami zaj is, vagy nem csak centrifugázás közben csinálná. A talajjal nem tudom mi lehet a probléma? Természetesen nem szántóföldön van. Ki is lett vízszintezve. /már egy párszor.../
2009. jan. 19. 21:35
 7/7 anonim válasza:
Az enyém is ugrált,főleg a járócsempén tud elcsúszni,a négy lába alá egy-egy gumiszőnyeg darabot tettünk( autós leselejtezett gumiszőnyeget szabtunk szét,egybe szőnyeg lehet, hogy szebb lenne),most nem ugrik el a helyéről!Ha szépen eligazítod,nem is látszik.
2009. márc. 25. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!