Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » SEGÍTSÉG! Penészes ágyneműt,...

SEGÍTSÉG! Penészes ágyneműt, fehérneműt hogy mossak ki?

Figyelt kérdés
Kezdő háziasszony vagyok,de hogy ennyire kezdő,azt én se tudtam. 2 hónapja csináltam nagymosást,és én hülye,elfeledkeztem egy adag lepedőről,ágyneműről,fehérneműről,és nem lettek megszárítva mosás után,hanem egy csomóban találtam meg őket egy zsákban,a sarokban. Akkor nem volt helyem kiteríteni,utána meg elfelejtettem. Most néztem,az összes penészes,barna és fekete tenyérnyi penészfoltok vannak mindegyiken,gusztustalan. Teljesen kétségbeestem,mivel lehetne rendbehozni őket? Szerencsére mindegyik fehér (lenne). Whirpool 6. érzék mosógépem van,betettem először öket a napi töltet nevű,40 fokos,1 órás programra,amit általában használok,és nagyon szépen mos. Hát itt nem ért semmit,a program végén,amikor kinyitottam,dőlt ki a penészbűz ugyanúgy,és a foltok is ott voltak. Van még 60 fokom,meg 95 fokos főzőprogramom. Segítene bármelyik is valamit? Melyik? Vagy előtte áztassam? De mibe? Segítsetek,legyetek szívesek! Köszi előre is!
2010. dec. 4. 16:42
 1/8 anonim ***** válasza:
Megpróbálhatod, hogy sima hipós vízbe áztatod egy kevés ideig. De szerintem azon már nem segít semmi sem..
2010. dec. 4. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
ágynemű, fehérnemű nálam ezek olyan higiéniás dolgok, hogy ekkora penészesedés után vágnám ki a kukába, mert nem tudnám utána hordani, illetve takarózni vele.
2010. dec. 4. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Próbáld meg ecettel:

[link]

[link]

Vagy a google-ba beírod, hogy penészfolt eltávolítása, és a legszimpatikusabb tippet kipróbálod.

2010. dec. 4. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

hát én is kivágnám a kukába...


de talán a 95 %C-os programon sok hipóval felfűtteted és hagyod ázni egy órát, majd újra elindítod a mosást és öblítés előtt belevágsz 2 liter ecetet, akkor még kijön, ha nem, akkor kuka

2010. dec. 4. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
jav: °C
2010. dec. 4. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Még szerencse, hogy fehér. Hypo-s vízbe áztatás, utána mosás 95 fokon, öblítés ecetes vízzel. Ha így nem jön ki, vagy szaga marad, akkor kuka.
2010. dec. 5. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
na figyelj mosd olyan 1-2 órás programon vegyél cloroxot mind 1 milyen és csináld úgy ,hogy oszd el a ruhát kétfelé mikor az egyik felét beletetted akkor fél üveg cloroxot önts is be oda majd dobd be a ruhaadag második felét is és ha bezártad a dobot öntsd rá a dobra a mosóport majd még 1 kis cloroxot a mosógép mosóporos tartályába is önts cloroxot meg öblitőt a tartóba és szép lesz!!!
2010. dec. 7. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
"Jobbnál jobb" tippeket kaptál... de az ilyennel nem szoktunk pitsázni. Kihajítani, mert tökéletesen tiszta már sohasem lesz!
2020. ápr. 29. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!