Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mi lehet az oka annak, hogy a...

Mi lehet az oka annak, hogy a gázplatni egyik rózsája nem ég körbe mindenhol és mit tehetek?

Figyelt kérdés
Vettem tüske- és reszelő készletet, próbáltam is azzal kitisztítani, de nem nagyon lett jobb...

tegnapelőtt 10:29
 1/4 anonim ***** válasza:

Ahogy gondolod, el van tömődve. Ki kell égetni.

Próbáld meg hagyni égni! Időnként a lángot meg kell "mozgatni", vagyis gyufával vagy elektromos gyújtóval külön ott is meg kell próbálni meggyújtani ahol nem ég. Én egy fakanállal szoktam "terelni" kicsit a lángot arrafelé vagy megfújni abba az irányba, hogy a szivárgó gáz is meg tudjon gyulladni.

De megpróbálhatod azt is hogy beáztatod hosszabb időre a részeit, hátha fellazul a szennyeződés és ki tudod belőle szedni. (ugye szétszedted és nem ott a tűzhelyen próbálod tisztítani? Nem mindenki tudja, hogy le lehet szedni a részeit a gázrózsának tisztításhoz.)

tegnapelőtt 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nem szedtem ki, csak a tűzhelyen reszelgettem a lukakat a középső fedőt levéve, a boltban meg, ahol a reszelőt meg a tüskéket vettem, ott mondták, hogy van vmi zsíroldó folyadék is, spré, de azt nem vettem, mert gondoltam, hogy a sima mosogatószer is megteszi...


De tényleg ki lehet venni a gázelosztóját, talán tényleg be is áztatom...

tegnapelőtt 22:09
 3/4 anonim ***** válasza:

Szedd szét és utána sokkal könnyebben meg tudod tisztítani.

Arra vigyázz, hogy a két tüske ami kiáll a szélén az ne sérüljön! Az egyik az ami szikrát csinál, a másik viszont a hőérzékelője. Ha az megsérül akkor nem marad égve a gáz utána, mert mindig le fogja zárni.

Nyugodtan használj zsíroldót, súrolószert, gdrótkefét vagy fém dörzsit is ha kell, de ha leszedted akkor sokkal könnyebb tisztítani. Csak legyen száraz amikor visszateszed, mert a víz benne marad a kis résekben. Akkor is be tudod gyújtani majd, csak tartani kell kicsit a gombját amíg elpárolog a víz és tud a gáz mindenhol rendesen jönni.

tegnapelőtt 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Tényleg, régen, más lakásokban, meg nekem otthon is olyan volt, hogy ha szétszedtem, akkor két valami maradt, de ez más, nagyon fura: félbevágott kör két fele forma van alatta, tiszta kosz volt az is, valamennyire megtisztítottam, persze lehet még jobban, így is kipróbáltam, hogy működik-e körbe rendesen, és jobban teljes körben égett, viszont a legnagyobb láng sem túl nagy.


Mi lehet az oka és hogy lehet felnagyobbítani a lángot?


Ez amúgy a legkisebb platni a négy közül, a második legkisebb viszont mintha nem is kapna gázt, ha nyomom, így be sem gyullad sajnos. Ha nem hallom, hogy adná a gázt, az azt jelenti, hogy vmi olyan belső problémája lehet, hogy azt nem lehet így megoldani így?


Talán a gombja nem nyomja eléggé, vagy vmi belső hibája van...? Szomorú, hogy csak a legkisebben főzhetek, amely ráadásul túl kislángú is még nagylángra téve is, az eggyel nagyobb meg egyáltalán be sem gyullad, nem is hallom, hogy adná a gázt. A két másik nagy szerencsére jól működik, de egyedül élve nem hiszem, hogy gyakran főznék nagylábasban...

tegnap 05:31

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!