Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Melyik mosógép vagy mosószer...

Melyik mosógép vagy mosószer mos tisztára anélkül, hogy be kellene áztatni vagy folttisztítózni előtte pl. a zsír/gyümölcs/stb foltos ruhát?

Figyelt kérdés

Többféle folttisztítót kipróbáltam már, mindegyiktől fakóbb lett a ruha színe azon a helyen, ahol a folt volt.

Ha 40 fok felett mosom, összemegy a pamut anyag.


aug. 10. 19:33
 1/7 anonim ***** válasza:

Egyrészt 40 fokon semmiféle pamut nem mehet össze, azt 60 fokon szokás mosni.

Másrészt nekem az Alditól a Tandil a legjobb (tesztek szerint is veri a márkás mosóporokat is)

aug. 10. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nekem 60 fokon már több pólóm is összement.

A Tandilt eddig nem ismertem. Köszi

aug. 10. 20:32
 3/7 anonim ***** válasza:

Egyik sem! A foltot mindigis kezelni kell, pláne gyümölcs foltokat! Egyik mosószer sem szedi ki azonnal.

60 fomon minden nem beavatott pamut összemegy.

A foltra legjobb a DM es epeszappan-gallseife. Nem szedi ki a színt.

Az ismert nagymárkás mosószerek sosem mostak olyan jól mint a reklámuk vagy áruk szerint kellene. Sok tesztek alapján kb közèpkategóriásak. De keres mosószer teszteket, mert vannak.

aug. 10. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Áztatás és/vagy foltkezelés nélkül egyik mosógép vagy mosószer sem mos tisztára. Én marhaepe szappant használok foltkezelésre, soha nem fakult ki semmi, még a fekete ruhák sem :)
aug. 10. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy használjátok a marhaepe szappant, nekem a foltok se jöttek ki tőle és még a szín is kifakult.
aug. 10. 20:45
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Bevizezem a foltot, átdörzsölöm a szappannal, kèzzel dörgölöm aztán fèlreteszem, mosásnál mosom.
aug. 10. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom,hogyan,de én világéletemben Ariel mosóport használtam csak,és nagyon ritka ha hozzá kell nyúlnom a folttisztítóhoz. Olyan alkalmakkor Vanish szappant használok.

Mosást simán csak 30-40 fokon végzem,szoktam hozzá adni víz lágyított is. Öblítőt nagyon rég nem használok. Fertőtlenítős adalékot bizonyos ruhaneműknél alkalmazom.

A lényeg,hogy nekem bevált ez a mosópor. Fehérekhez Mountain Spring-et használom,színesekhez Color-t,bár szemezzek kipróbálásra a Persil Color-ral is,mert láttam arról is ajánlásokat itt... persze kérdés lesz e olyan hatékony.

aug. 11. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!