Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogy tudnám megoldani, hogy...

Hogy tudnám megoldani, hogy ne porosodjon annyira az asztal?

Figyelt kérdés
Van egy asztalom (és rajta a billentyűzet, monitor, egér) amit hogy is fogalmazzak... vonzza a port. A kérdés az, hogy mi a legjobb megoldás ellene? van valami ventilátor ami magába szívja a port? vagy egy teleszkópos portörlő is tud elég hasznos lenni? a javaslatokat előre is köszönöm

júl. 23. 08:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Statikus portörlő jó ha pár naponta áttörlöd.
júl. 23. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
a swiffer nevezetű márka megbízható?
júl. 23. 09:18
 3/13 anonim ***** válasza:
Vannak légtisztítók amik kiszűrik a port a levegőből akár kisebb, asztali kivitelben is. Hogy mennyire hatékonyak az passz.
júl. 23. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Töröld le gyakrabban.
júl. 23. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Takard le amikor nem használod!

Lehet venni átlátszó anyagból formára készítettet is, de egy egyszerű, vékony nylon fóliával, terítővel is letakarhatod amikor nem használod és akkor nem lesz olyan gondod a porral. Nekünk a nyomtató van mindig letakarva a gép mellett, mert azt csak ritkán használjuk és nem jó ha mindenhová lerakódik benne a por. A szobához illő színű, egyszerű kis kendő félével van letakarva és így amikor használni kell csak ezt kell levenni róla és alatta a gép nem poros.

Elméletileg van olyan felülettisztító anyag ami taszítja a port, régebben mindenféle bútorra használtam és jó is volt:

[link]

Ma már lustább vagyok és csak tollseprűvel szoktam időnként leporolni a dolgokat - persze takarításkor nedves ruhával.

júl. 23. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
4# pont azt szeretném kiküszöbölni, hogy gyakran kelljen portalanítani vagy ha mégse lehet kiküszöbölni, akkor valami egyszerű és gyors módszerrel túl lenni rajta. eddig mindig levettem a billentyűzetet,egeret és monitort, hogy szépen alaposan le legyen törölve, de tudván, hogy másnap pont ugyanígy fog kinézni ezért azt gondolom, hogy nekem nem ér annyi erőfeszítést ezért valami más módszert kell alkalmaznom.
júl. 23. 12:05
 7/13 A kérdező kommentje:
hozzáteszem, hogy eddig ronggyal töröltem
júl. 23. 12:08
 8/13 anonim ***** válasza:

Mini kézi porszívó?


[link]

júl. 23. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
A por az ablakon jön be, és a vásznak, szövetek magukba gyűjtik a port, majd ez felverődve kerül egyéb tárgyakra, billentyűzetekre. Függönyöket, szöveteket ki kell mosni, szőnyegeket, bútorkárpitokat ki kell porszívózni alaposan. Az ablakon meg nem szabad beengedni a port. Sűrű szövésű Szunyoghálót érdemes feltenni, az valamennyire lefojtja a bejövő port. Ezeket lehet csinálni. Viszont ha nagyon forgalmas útra néz az ablak, akkor mindig sok por lesz, mert a járművek felverik az utca összes porát. A fák tetején szintén megül a por, ezt a szél és a járművek kavarják fel és bejut a lakásba. Érdemes a szellőztetést éjszakára ütemezni, amikor kevesebb a szálló por, napközben pedig inkább csak résre nyitni, vagy teljesen bezárni. Ezenkívül por keletkezik a lakásban az utcáról a ruhán, cipőn, háziállat által behozva is. Az öltözékek elszeparált tárolásával (pl.gardrobszoba,előszobába eépített szekrény, stb.) is csökkenthető a lakószobában felgyülemlő por. A bútorkárpitok, szőnyegek típusa is befolyásolja a porképződést, pl. a szőrmék, bolyhos anyagok, műszőrmés szőnyegek fokozottabban nyelik be a port, és kis szellő, de a szőnyegen közlekedés hatására is kibocsájtják magukból azt, így a légtérbe juttatva. Ezeken kívül, további porképző források a lakás berendezése és egyéb körülmények feltárása ismeretében azonosíthatóak.
júl. 23. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ha ronggyal törölted, akkor a törléstől valószínűleg elektrosztatikusan feltöltődött, és azért vonzotta a port. Én azzal a színes, nyeles, henger alakú porolóval törlöm, de elég hetente áthúzni rajta. Super buster-nek hívják, ha jól tudom. Valami antisztatikus törlőt használj.
júl. 23. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!