Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Összekeverhetem a denaturált...

Összekeverhetem a denaturált szeszt forralt vízzel?

Figyelt kérdés

Fel akarok mosni egy elég koszos szobában, úgy hallottam külföldön használják a rubbing alcoholt vagyis denaturált szeszt felmosáshoz, és gondoltam én is ezt tenném mivel 100%-ig fertőtlenít és tisztít. De mivel nagyon gyúlékony nem tudom ,hogy jó ötlet e beleöntenem forró vízbe :/

(forralt vízzel szoktam felmosni) A válaszokat köszönöm!



jún. 26. 04:33
 1/4 anonim ***** válasza:

szerintem ez hülyeség, Folteltavolitasra ok, de felmosasra elég draga lenne. meg 100%ig fertőtlenitest ezt sem értem...


vannak felmosószerek és vannak fertőtlenitőszerek is, azokkal kéne próbálkozni.

jún. 26. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nyilván összekeverheted de sok értelme nincs
jún. 26. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem sok értelme ezzel felmosni, illetve vízbe önteni. Ezért vannak a felmosók, hipó.

Mondjuk szerintem a rubbing alkohol az inkább izopropanol és nem denaturált szesz.

tegnapelőtt 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Kustany válasza:

HA nagyon koszos a hely, akkor nem érdemes használni, Akkor egy erőssel kell nekimenni.

Attól is függ, hogy mit akarsz tisztítani.

A szennyeződéstől is függ.

Én első körben valami alaposabbal esnék neki és után meglátjuk, hogy mire hogy reagál.

Keress rá netem az ipari tisztítószerekre és azok közül válogass.

Nekem ez jött be: [link]


Az alkoholos tisztítók azt viszik, amit könnyű mozdítani, de neked gondolom egy izmosabb, lúgos, vagy savas cucc kell.

Az izmosabbakkal, (pl Trisó) érdemes óvatosan bánni, mert ha a szemedbe megy, akkor az komoly gondot okozhat. Azt tanácsolom, hogy forró vízzel ne dolgozz, mert nem látod, hogy mi van a gőzben.

Az alkohol-forróvíz elegyből először az alkohol fog elpárologni, ezt ezért nem ajánlom. A trisó-forróvíz elegynek a gőzében lehet foszforsav, ami persze old mindent, de a szemedet is.

Az ipari tisztítókkal is óvatosan kell bánni, rájuk van írva a használati utasítás, nem érdemes eltérni. :-)

tegnapelőtt 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!