Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Tűzhely melletti csempén lévő...

Tűzhely melletti csempén lévő közel 10 éves szutykot, zsírt mivel lehet hatékonyan eltávolítani?

Figyelt kérdés
2023. dec. 3. 13:28
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem feleslegesen dolgoztok, ha tisztítgatjátok. Inkább verjétek le a csempét, úgyis az lenne a sorsa...
2023. dec. 3. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 A kérdező kommentje:
Ennyire nem akarunk belemenni a munkálatokba, majd leveri, aki fel is újítja.
2023. dec. 4. 11:20
 23/25 anonim ***** válasza:

Én nitrohigítóval szoktam. Sokkal hatékonyabb, mint bármelyik zsíroldó. Egy rongyra csöpögtetem, és megdörzsölöm vele. Pillanatok alatt lejön. Egy tenyérnyi rongyot szoktam használni, mert a nagyobb rongy sok nitrót beszív, és gyorsan elpárolog. A rongyot is többször cserélem, ha nagy a felület, mert ha már sok zsírt beszívott, csak elmaszatolja, nem törli tisztára.

Figyelmeztetések:

Az én kezem jól bírja a nitrót, és utána jó zsíros kézkrémmel bekenem. Akinek a bőre kényes, az használjon gumikesztyűt! Ajánlom azt is, hogy szellőztessetek közben, hogy kevesebb nitrógőzt szívjatok be. Nem vettem észre, hogy káros lenne, de ha tömény, el lehet szédülni tőle.

Mivel töményen robbanásveszélyes, nyílt lángot ne használjatok amíg ki nem szellőzik.

Egy másik szer a Brigéciol, ami alkalmas zsírok ellen. Át kell vele kenni, és pár perc után vízzel lemosni. Vastagabb kosznál ezt 2-3-szor megismételni. Nem olyan gyors és erős, mint a nitro. És nagy hibája, hogy büdös, erősen petróleum szagú napokig. Viszont nem kell annyira óvatosan bánni vele, mint a nitróval.

Mindkettő a festékboltokban kapható.

2023. dec. 10. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
Féktisztító meg drótkefe, ne ijedj meg a csempe kibírja ! Utána ronggyal áttörölni, és ragyog !
2023. dec. 10. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 A kérdező kommentje:
Köszi az újabb ötleteket, nitro van, azt ki tudjuk próbálni majd. A zsíroldó hosszabb ideig rajta hagyva már több szutykot lehozott, de még van bőven.
2023. dec. 11. 20:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!