Baba mellett ti hogy csináljátok?
A kérdésem az lenne , hogy gyerek/ek mellett ti hogyan oldjátok meg a hazimunkát? Ugy hogy jusson idő egy kicsit kiruccanni is? Mert nekem valahogy sosem jön össze.
Ha elmegyünk pl játszóra , akkor a ház tuti fut.. ha itthon vagyunk akkor azért csinálok mindig valamit , porszívózás , felmosas , mosás stb.. de akkor viszont nincs idő elmenni otthonról.
Látok többször anyukákat akik sétálnak , kaveznak a városban a kicsivel vagy épp nélküle ...vajon ők ezt hogy csinálják?
Tudom tudom a házimunka megvár. De annyira idegesít ha tudom azt hogy otthon rumli van. Próbáltam már éjszaka takarítani megfőzni stb. De akkor masnap olyan vagyok mint a mosottrongy.
Amit lehet automatizáltunk.
Robotporszívó porszívózza fel a lakás nagyrészét, minden másra ott a bosch unlimited 7 ami szintén nagyon kényelmes.
Mosógép, szárítógép, mosogatógép szintén sok időt megspórol.
Illetve a legnagyobb segítség, hogy nem otthagyjuk a dolgokat, hanem elrakjuk egyből. Ez a robotporszívó miatt kötelező. (Persze előfordul hogy nem, pl ha hazaérünk nyaralásból)
4hónapos első baba (igen, már voltunk vele is nyaralni)
Úgy csinálják hogy náluk is fut otthon minden..
Én úgy csináltam hogy elég következetes napirendet követtem,
próbáltam felkelni időben,amíg a kicsi el szöszmötölt a kis ágyában,
járókában,addig gyorsan ki takarítottam,mostam.
Egyes napokon nem mentünk sehová,hanem főztem,amikor nem főztem akkor
azokon a napokon el mentünk sétálni,kicsit nézelődni a városba.
Együtt nem megy a kettő,nekem se ment,nyugi..
Élvezd amíg ilyen kicsi,nagyon gyorsan el fog röppenni ez az idő..
Macskánk van, 110 nm-es ház és baromi nagy udvar, mégis mindenre jut időnk, amire szeretnénk. Most pl. átugrunk egy barátnőmhöz, akinek ugyanakkora a kislánya, mint a miénk. Ha hazaérünk délután felporszívózok (mint mindennap), ha a férjem is hazaér, megfőzök. Mára ennyi.
A gondolkozást kell átalakítani. A ház azért van, hogy minket szolgáljon és nem azért, hogy mi szolgáljuk. Ha kávézni, játszózni, vagy wellness hétvégézni van kedvünk, akkor megyünk és egy pillanatig sem érdekel, hogy port kéne törölni, majd meglesz. Mégis olyan a házunk, hogy zokszó nélkül beengednék bármikor bárkit, mert alapvetően a mindennapi kis haladással fent lehet tartani egy konstans jó állapotot.
Kérdező, 3 gyerek után mondom, hogy fontossági sorrendet kell készíteni és meg kell tanulni elengedni bizonyos dolgokat, ahogy meg kell tanulni segítséget kérni és elfogadni is.
Ha neked fontos, hogy rendben legyen a lakás IS meg a gyerekkel IS legyél, akkor olyan megoldásokat kell keresned amivel egyszerűsíted a dolgaidat, időt takarítasz meg.
A rumlit korlátozd egyes helységekre! Vagyis a gyerek játékai ne legyenek mindenhol, a szennyes ne legyen mindenfelé, a vasalni való ne legyen szem előtt stb. Ha a konyhában vagy többet akkor a gyereknek is ott legyen játszó helye, a nappalit hagyd rumli nélkül! Ha van rá lehetőséged, akkor a játékokat olyan tárolóba tedd amibe csak bele kell "dobálni" de nincsenek utána szem előtt.
Ahogy már írták, segít a robot porszívó, de lemondhatsz a főzésről, ami sok időt vesz el. A testvéremnek is ezt tanácsoltam, neki bevált a pici gyerekeinél, ha tudja akkor vegye a főtt ételt és ne főzze. Keresett egy olyan céget ahol viszonylag olcsón lehetett rendelni házhoz szállítással és heti pár alkalommal onnan volt kajájuk. Amikor főzött akkor egyszerre nagyobb mennyiséget csinált, a felesleg ment a fagyasztóba, legközelebb már elég volt csak kivenni és felmelegíteni. A párja ingeit nem vasalta, vitte tisztítóba inkább, ez is rengeteg idő - nekem a szárítógép vált be, azt használom vasalás helyett és így csak az ingek amiket vasalni kell, semmi mást.
Zavart amikor anyósom felajánlotta, hogy segít, nem akartam, hogy helyettem csinálja ami szükséges - takarítás, mosás, vasalás. Hülyeség volt, simán ráhagyhattam volna. Ahogy testvéremet bántotta, hogy hiába van ott segíteni az anyósa, nem azt csinálja amit kellene - neki is meg kellett tanulnia, hogy pontosan és konkrétan kérje meg mit csináljon és mit ne.
Nem tudom mekkora a gyereked, de a legfontosabb, hogy nem kell külön leülnöd játszani a gyerekkel, neki az is éppen olyan szórakoztató, ha ő csinálhatja veled amit neked kell. Ha főzöl, ő is tud veled "főzni", ha mosol, ő is tud veled mosni. Koszosabb, lassabb lesz maga a dolog, de időben rövidebb, mint leülni vele játszani és aztán megcsinálni amikor ő meg alszik.
Ahogy nagyon fontos mit csinál a párod közben. Én mindent egyedül akartam csinálni és ez hiba volt. Egyenletesen, együtt kell csinálni, neked is éppen úgy kell a szabadidő, a pihenés, mint neki. Beszéljétek meg hogy mi az ami neked a gyerek napirendje mellett belefér és mi az ami nem, amíg ő dolgozik. Utána meg azt tisztázzátok, hogy együtt hogy oldjátok meg a többit. Pl. hogy te takarítasz de ő vigye le sétálni a gyereket, vagy amíg te elviszed levegőzni és esetleg találkozol a barátnőiddel, ő menjen el bevásárolni vagy teregesse ki a mosott ruhákat.
Sok gyerekkel már könnyebb (ha jól vannak nevelve), mert kb 5 éves kora után kiosztható neki házimunka.
A mosógépből ő pakol át a szárítóba/ő tereget.
A kisebbeknek már tud olvasni, elfoglalják egymást
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!