Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Lehet vasalni a fényáteresztő...

Lehet vasalni a fényáteresztő függönyöket?

Figyelt kérdés
Mivel nagyon vékonyak, nem tudom, lehet-e vasalni őket pl. alacsony hőfokon, vagy érdemesebb-e egy függöny mosás után nedvesen felakasztani őket, hogy kirúgják magukat (csak nem tudom, hogy később mennyire látszódik majd meg rajtuk a gyűrődés)

2023. jún. 24. 08:19
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Anyagtól függ. Elég rossz minőségűek.

Legfeljebb nedves ruhán keresztül vasalnám, ha mosás közben

nagyon megtört, és a nedvesen felakasztással sem rúgta ki magából a gyűrődéseket.

2023. jún. 24. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

1-es vagyok

Én egy régi, vékony lepedő vásznat szoktam az ilyen vasalásokhoz

használni. Benedvesítem, az adott részt kisimítom, óvatosan ráterítem,

meggyőződök, hogy sima a felület, s közepes forróságú vasalóval megyek rá.

2023. jún. 24. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én 400-as centrifugával szoktam mosni a függönyt. Akkor már nem csöpög belőle a víz, de még elég nedves ahhoz, hogy felrakva kilógja magát és nem marad gyűrött.
2023. jún. 24. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nálunk van jobb fajta, ami kirúgja magát, és van rosszabb fajta, amit enyhe fokozaton vasalok (a műszálhoz megfelelő fokozatnál oda van írva, hogy polyester, arra tekerem a vasalót), de úgy sem lesz tökéletes. De baja nem lett tőle. Szóval ha az a kérdés, lehet-e vasalni a függönyt: lehet. De talán érdemes kipróbálni a 2-es és 3-as válaszolók módszereit, mert lehet, hogy célravezetőbb.
2023. jún. 24. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Semmi szükség vasalásra. Nedvesen kell felakasztani, aztán ha látszik is rajta némi gyűrődés egy ideig, majd kilógja magát.
2023. jún. 27. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Nem lógja ki magát. Sokkal szebb vasalva. Ráadásul penészedest kockáztatsz,ha vizes dolgokat száritasz a lakásban. Az enyém bírja a magas hőfokot, pedig ránézesre vékony. Én sütőpapír alatt vasalom a kényes anyagokat.
2023. jún. 30. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"penészedest kockáztatsz,ha vizes dolgokat száritasz a lakásban"

Kivéve, ha olyan vékony az a valami, mint egy fényáteresztő függöny, amit eleve alig nedvesen veszel ki a mosógépből, és amit eleve az ablak közvetlen közelében szárítasz, akár nyitott ablaknál, kereszthuzatban, ráadásul a nyári melegben, amikor már addigra totál megszárad, mire felteszed a karnisra.

2023. júl. 6. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Lakásfüggő. Nálunk nem kockáztatom. De mint mondtam,ezerszer szebb is vasalva.
2023. júl. 6. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!