Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Szeretném átmosni a mosógépet...

Szeretném átmosni a mosógépet belül, önthetek bele flóraszeptet erre a célra?

Figyelt kérdés

Az a gyanúm, hogy esetleg penész lehet benne (bár nem büdös soha). Gondolkodom az ecet használatán is, de most talán valami erősebb kellene.


(Én mosásnál alapból ecetet használok öblítő helyett.)


2023. jún. 23. 11:19
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Csak olyat önts bele, ami nem habzik.
2023. jún. 23. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%
Miért lenne penészes a mosógép? Tettem már flóraszeptet mosáshoz, nem lett semmi baja. Tisztításhoz mosogatógép kapszulát szoktam bele tenni, nekem az jobban bevált, mint a direkt erre a célra kitaláltak.
2023. jún. 23. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Az utóbbi időben előfordult, hogy egy-két ruhadarab a szárítón büdösre száradt meg. Nem az egész adag ruha, hanem csak mondjuk 1-2 törölköző. Na most dögmeleg van a lakásban, szóval nem tudom, miért büdösödnek be (ilyen ázottkutya szag).

Ezért gondoltam, hogy hátha a mosógépből összeszedtek valami penészt mosás közben. De fogalmam sincs. Mint írtam, maga a mosógép nem büdös.

2023. jún. 23. 11:51
 4/8 anonim válasza:
100%
Ohhh az nem a mosógép hibája és nem is Te rontottad el. Ez sajnos már nekem is előfordult. A türcsiket kimostam 90’ban (elmúlt rögtön a fura szag) és “szellősen” teregetek azóta semmi gond. Szerintem csak nincs elég levegő, hogy jól száradjon. Hülyén fogalmaztam, de biztos érted mire gondolok.
2023. jún. 23. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

a # 2-es tablettája jó ötlet.

Amúgy a büdös cuccokat a legnagyagyobb hőfokon kellene mosni, és szellős helyen szárítani.

2023. jún. 23. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"Az utóbbi időben előfordult, hogy egy-két ruhadarab a szárítón büdösre száradt meg. "

Ez nálam is elő szokott fordulni.

Ilyenkor vagy én hagytam bent a mosógépben még vizesen állni, nem teregettem ki időben, vagy a párom edzőcucca volt amit nem mosott ki egy sima mosás - és persze mellette 1-2 olyan darab ami átvette a szagát - vagy régebben volt használva a mosógép és pangó víz maradt benne, az bebüdösödött és az első ruhadarabok amik felfogták ezt a büdös vizet miközben töltötte fel a mosáshoz vízzel a gép a dobot, azokban megmaradt ennek dohos szaga.

Gondold át mi lehetett még az oka, mert a mosógépet te már átmosod minden egyes mosással!

2023. jún. 23. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
67%

Én is ecetet használok öblíteni és a főmosáshoz is teszek kicsit.

Pont emiatt nem kellene hogy penészedjen...

Az nem elég ha csak öntesz bele valamit és megjáratod egy programmal! Végig kell törölgetni ahol hozzáférsz! Szűrő, mosószeradagoló, tömítések, gumik, stb!

Flóraszeptet még nem próbáltam, de szerintem marha büdös lesz tőle a gép és a következő néhány mosás során érezni lehet majd a ruhákon is mire teljesen kiürül.

2023. jún. 23. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Jó adag Trosóval átmosod 90 fokon.

Aztán ha gondolod hypoval. De utána nyomj egy sima üres mosást.

A habzó klórost nehèz kiöblíteni. Ezèrt hypo vagy hypoport használj

2023. jún. 24. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!