Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Milyen időközönként kell...

Milyen időközönként kell takarítani?

Figyelt kérdés

Én 2naponta söprök,és porszívozok.

Hetente 1szer mosok fel,vízkömentesítem fürdőszobát,mosogatót stb,ill portalanítok.

Szerintem ennyi elég,mivel gyermek,háziállat sincs,dolgozom is 4műszakba szóval sokat nem is vagyok itthon.

Ennyi elég,ideális?


2023. jún. 21. 18:14
 1/9 anonim ***** válasza:
69%
2 naponta mit porszivozol, ha nincs gyerek, allat es otthon sem vagy mert dolgozol? Szerintem tisztasagmanias vagy, senki nem vizkotleniti a furdot hetente.
2023. jún. 21. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
78%
Hetente 2x porszívózom. Heti 1x takarítom fürdőt, konyhát, portalanítom szobákat, mosok fel.
2023. jún. 21. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Heti egyszer felporszívózok és utána felmosok. Ez bőven elég, mondjuk nálam nincs háziállat, sem kisgyerek, és soha nem megyek be utcai cipővel a lakásba, szóval nem nagyon lesz kosz. Ha a konyhában lemorzsázok, azt azonnal feltörlöm, de ennyi.


A port akkor törlöm le, amikor épp észreveszem valahol.

2023. jún. 21. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Családi ház, 2 gyerek. Max 2 naponta megy a robotporszívó, 2-3 hetente előveszem a rendes porszívót is. Hetente felmosok, hetente fürdőszoba takarítás (nekem ebbe a vízkőtelenítés is benne van). A konyhai csapot is minimum hetente kitakarítom, de van, hogy szivaccsal sűrűbben áttörlöm. A robotporszívó miatt por törölni ritkábban kell, kb 2 hetente, mivel sűrűn megy, nincs annyi szálló por.
2023. jún. 21. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Első válaszolónak:Igazán egész lakásba 1kis szőnyegem van,kb perc porszívózno,mert parketta és járólap van.Azokat söpröm 2naponta s akkor ezt se hagyom ki.

Van kis rendmánia,de nem betegesen.

Köszönöm többieknek is hasznos válaszokat!

2023. jún. 21. 18:47
 6/9 anonim ***** válasza:
35%
nem kell, minkek
2023. jún. 21. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Heti 1x nagytakarítás, értsd: porszívózás, felmosás, szőnyegek szőrtelenítése, csaptelepek, mosdókagylók vízkőtelenítése, WC, fürdő, konyhapult, macska itatókút tisztítás. Havonta portörlés, 2-3 hetente ágynemű csere. A többi, meg ha szükséges, például szemét levitel, étkezőasztal takarítás. Lakik velünk egy perzsa macska, szóval ja.

... És ez nem tisztaság mánia, hanem a környezetünk tisztán tartása, a berendezéseink megóvása, például kemény vízkőtől. Ez így anblokk hetente kábé 2-3 óra. Amúgy 10/8 ember, akit ismerek, egy retekben él, a legtöbb ember amúgy, hiába van szép haza, nem takarít, mert leszarja, igénytelen.

2023. jún. 22. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ahogy érzed. Kinek mire van igénye.

Nálunk heti 2x van felsöprés, felmosás az egész házban( hétfő/péntek),

naponta letakarítjuk a konyhapultot, konyha asztalt, elmossuk a használt mosatlan cuccokat majd elpakoljuk, összeszedjük a keletkezett szemetet,

heti 1x portörlés is van. Alapvetően rendet tartunk és szeretjük is ezt az állapotot.

A ferjemmel élek, 1 kiskutyánk van.

A konyhát szeretjük ha mindig abszolut patika, mert oda nyílik a bejárat, nem lenne kellemes, ha hirtelen jönne valaki és ott a szennyes edény, kupi, szeméthegy, ragadó jarólap stb. De amúgy sem szeretünk koszban élni. Egyik rokonom így él például. Borzasztó.🤮

2023. júl. 23. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

8* ja és a fürdőszoba heti 2x van takarítva wc)/kàd amit kell domestos vizkőoldóval, csempék fürdőszobai tisztítószerrel főleg.

Ezekkel így soha nincs kosz otthon.

2023. júl. 23. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!