Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mi a legjobb mosógép karbantar...

Mi a legjobb mosógép karbantartáshoz?

Figyelt kérdés

Ecet,vagy mosógéptisztitó szer jobb?

Tárcsánál gumirészhez olvastam ronggyal áttörölni,de valahol popsitörlőt írtak azzal töröljem át belülről gumit,es az szépen leszedi.

Praktikákat várok,kinek mi vált be...


2023. jún. 17. 10:15
 1/10 anonim ***** válasza:
57%

Az ecet hosszú távon árt a tömítéseknek és a szivattyúnak.

Mosógéptisztó folyadék, pár száz ft. Beleöntöd, elindítot a programot. A gumit is áttörölgetheted vele.

2023. jún. 17. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Azt használok rossmannba vettem Dr.Beckmann mosógép ápoló tisztító,de annyi helyeb olvastam ecetet is elgondolkoztam rajta.

Gumit áttőrlöm popsitörlő,aztán még 1üres mosás...

2023. jún. 17. 10:19
 3/10 anonim ***** válasza:
30%

Átmosod jó adag trisóval 90 fokon, aztán hypóva.

A trisó elég lúgos, feloldja a lerakódásokat. Bár a 90 fok jól fertőtlenít, de a hypoval ez alacsony hőfokon is megoldható, kiöl mindent.

A vízkő ellen jó az ecet, de alacsony és kevés magashőfokos mosasnál nem lesz.

Fertőtlenít is az ecet, de a hypo gyorsabb és biztosabb mindenre.

2023. jún. 17. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
50%

Nem árt az ecet a műanyagnak sem a guminak. Miután pert vesztettek a gyártók az ecettel szemben, azóta írják a papírokra, hogy tilos. Más védekezésük nincs rá.

Nem hinném, hogy bárki is liter számra állandóan ecetet burogszna gépbe.

2023. jún. 17. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
66%

Ha igaz lenne, hogy az ecet fertőtlenít, akkor nem baktérumkultúrával készítenék!


A trisóval meg adsz egy nagy pofontot a környezetnek, óriási mennyiségű foszfát van benne.

2023. jún. 17. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
75%

citromsav jobb mint az ecet, mert nem leoldja a vízkövet, hanem elbontja! Nincs tőle büdös a házban, és nem véletlen hogy az iparban is ezt alkalmazzák.


Ha arielt vagy perszilt használsz soha nem lesz vízköves a mosógép! Több mint 10 éve használom ezt a két mosószert, és most vettem nemrég a 3-ig mosógépet. Viszont egyik sem a vízkőtől romlott el, mindegyik vízkőmentes volt, a fűtőszál is. Az egyik villám másodlagos hatásától a másik pedig panel hibás lett -->gazdasági tk.


fertőtleníteni 90 fokon szoktam rossz törölközőt dobok bele ne habozzon, aztán sima mosópor. Ezen a hőmérsékleten megsemmisülnek a kórokozók. A gumiját szappanos vízzel és szivaccsal mosom. A vegyszer adagolóját csak simán folyóvízben szivaccsal, mert van rajta bőven mosószer maradvány.

2023. jún. 17. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
50%

5# igazad van, de a vizsgálati eredmények ezt bizonyítják. De az alkoholt is gombák állítják elő, mégis fertőtlenít.

Valamint, az, hogy fertőtlenít vagy nem, azt hivatalosan bizonyos gombak, baktériumok, stb re gyakorolt hatással vizsgálják. Soha, semmit sem próbálnak ki sok millió gombaval, bakteriummal és vírussal.

2023. jún. 17. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

5# szinte minden tisztítószerbe van foszfát. De a szennyvíztisztítók feladata mindezt kiszűrni, semlegesíteni.


7# nem a kapszula miatt nem vízköves a mosógép, semmi köze hozá.

A citromsav valóban jobb, bármilyen töménység előállítható, nem büdös. Iparban azért kedvelik, mert egyes anyagokkal reakcióba lépve a felületen lassabban tapad meg a vízkő.

2023. jún. 17. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 NTBS ***** válasza:
77%
Tisztítószer.
2023. jún. 17. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Ok,marad mosógéptisztító szer ill popsitörlő gumira vagy rongy,nem tudom melyik a jobb.

Köszönöm válaszokat!

2023. jún. 17. 16:04

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!