Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Fürdőszoba, milyen tisztìtòsze...

Fürdőszoba, milyen tisztìtòszerek?

Figyelt kérdés

Kedves hàziasszonyok!:)


Fürdőszoba takarìtàshoz, tapasztalat alapjàn melyik a legjobb fürdőszoba tisztìtòszer? Főleg kàd pucolàshoz



2023. jún. 11. 13:47
 1/9 anonim ***** válasza:
Cif súrolószer: nedvesítsd be a szivacsot, arra tedd rá a súrolószert, de ne a dörzsis részére. Vízkőre pedig a Cilit a legjobb.
2023. jún. 11. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem próbálgattam sok tisztítószert. Anyám a nagy vízkőoldós, és csodálkozott, mikor majdnem patyolattisztára takarítottam egy elkoszolódott zuhanytálcát, amiről ő azt mondta, hogy arról több már nem jön le, mert nem hozta le a vízkőoldó. Ecetet, 2-3 óra várakozást, és mosogatószivacs dörzsis részét használok.
2023. jún. 11. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

a kád pucolásával nagyon észnél kell lenni. Eleve nem szabad szemcsés súrolószert használni, mert a kád fénye tönkremegy.

Csakis barátságos lágy, jól kenhető zsíroldó ami kell.


Ezt azért írom, mert a feleségem rém szólt, hogy ne avatkozzak a fürdőszobai munkájába, főleg a kádat kerüljem...majd ő...

Tényleg mindig fénylik, pedig akril kád...dea fajanszok is csillognak..

Egy DM boltban kérdezz rá, ott értenek hozzá

2023. jún. 11. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
70%
#3: a zsíroldó semmit nem fog segíteni a fürdőszobában.
2023. jún. 11. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Wc tisztító a budiba. A Brefnek van valami illatosítottja, én azt használom, szeretem, plusz a beakasztós vackokat utálom, így ilyen korong kinyomót használok, Lidlben szoktam venni, amikor akciós. 1-2 hét alatt lekopik.

Kádra, szaniterekte a Lidl fürdőszoba tisztítóját használom, spriccnis flakonban van. Kb. minden második alkalomnál, szoktam zuhany kabin tisztítóval áttörölni a kádparavánt, amúgy csak ablaktisztítóval takarítom. Tükörre ablaktisztító, padlóra pici domestos a felmosó vízbe, ennyi. Heti-2 heti takarításhoz bőven elég. Ha vastag dzsuvát kell letakarítani, akkor az ecet és a domestos a barátod.

2023. jún. 11. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A szappanlerakódáshoz (mivel hogy az lúgos, ezért még erősebb lúg kell a feloldásához) a sütőtisztító vagy hideg zsíroldó a leghatékonyabb. Kesztyűben használandó!! Mert ezek a legerősebb gakarításhoz kapható, bárki által megvásárolható lúgok.

Én néha lexarom... leszed néhány réteg bőrt, nem túl kellemes.


Szóval a szappanlerakódást a hagyományos fürdőszobai és vízkőoldó tisztítók nem fogják felszedni, mert azok savasak, nem oldják fel a lúgos szappant.

2023. jún. 11. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
Nálunk a 20%-os ételecet minden lerakódást leszed. Ha régen volt takarítva, tovább rajta kell hagyni (ráöntöd egy szivacsra és körbekened, aztán kicsit elmész, mondjuk porszívózni..). Csaptelepeket és környékét vagy zuhanykabin üvegét, csempét is szép csillogósra, foltmentesre "varázsolja". Mellesleg nem kell félned, hogy valami vegyszermaradékban fürdesz utána, ha nem sikerült jól leöblíteni. Teljesen felesleges mindenféle egyebet beszerezni.
2023. jún. 11. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
7# Teljesen igazad van egyébként, de én egy ilyen buli után fuldoklom az ecet szagban... de úgy konkrétan.:D
2023. jún. 11. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Csak szólok, hogy az ecet belégzése pont annyira maró és ártalmas, mint bármi más tisztitószeré.
2023. jún. 11. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!