Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » A mosógép gyártók miért...

A mosógép gyártók miért tesznek annyiféle programot a mosogépbe amikor a legtöbben csak 2 programot használnak? A sok program miatt kerül 50 ezer ft-tal többe.

Figyelt kérdés
2023. jan. 30. 10:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
36%
Ezt hívják úgy, hogy parasztvakítás.
2023. jan. 30. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
60%

Mert nagyon sok olyan ember van, aki azért veszi meg a drágábbat, mert az többet tud. Csak azt nem mérlegeli mire van szüksége.

Ha pedig valami többet tud, azt jól túl lehet árazni mert úgy is meg fogják venni.


Én egyetlen dolgot néztem a háztartási gépeimnél, hogy csendesek legyenek. Emiatt sokkal többet kellett fizetnem érte. pl: a mosógépem inverter motorral 7 kg kiadásba 170000-ért vettem, hagyományos motorral ugyan az a gép pedig 110000 volt. De meg érte! Legalábbis számomra, csak azt hallani amikor centriz, mosás közben pedig csak a víz lötykölődést. A szárítógépnek is volt emiatt kb 50000, a mosogatógépnek 70000 felára.

2023. jan. 30. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
74%

"A sok program miatt kerül 50 ezer ft-tal többe."

Nem, az nem kerül kb egy forintba se a gyártónak, hogy pár bájton különféle programokat tároljon a vezérlőpanel.

Ha már annyira "okos", hogy wifi modul is van benne, akkor az már tényleg kerül pár ezer Forintba a gyártónak, de még az se 50 ezerbe.

2023. jan. 30. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
47%

Hogy több legyen a hiba lehetőség.A javítás költsége meg magas legyen,azaz gazdaságtalan,és vegyél másikat.Fogyasztói társadalmat élünk.

Már nem kell a mosógépnek 15-20 évet kibírni,mint anno.

2023. jan. 30. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
65%
Magad nevében beszélj. Én pl többet használok, állítok hőfokot, időt, centrifugát...
2023. jan. 30. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
73%

Én is több programot használok. Pamut, kímélő, gyapjú, ing program.

Akik egy programot használnak, azok általában begyűrnek mindent egyszerre, had’ szóljon. Egy kötött pulcsi pamut programon szana szét nyúlik, kibolyhosodik, a farmer megkeményedik és sorolhatnám.

Tehát egyet értek a #5-sel: a magad nevében beszélj csak, hogy 1-2 programot használsz!

2023. jan. 30. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
97%

TE 2 programot használsz, mondjuk A-t és C-t. Én is 2 programot használok, mondjuk A-t és B-t. A szomszédom B-t és C-t, a gyerekem D-t és E-t.

Az ismerősöm meg variálja a programokat, ahogy az 5-ös válaszoló.


Sajnos még kell vagy 200 év ahhoz az ideális világhoz, hogy megrendeled a mosógépet a neked megfelelő 2 programmal és azt a kedvedért legyártják, mert jelenleg eltérőek a fogyasztási szokások.


Ezzel az erővel jogosan kifogásolhatnánk, hogy a TV-nél miért kell kifizetnünk 137 érdektelen csatornát, amikor legjobb esetben is 10-et nézünk, de pont az a 10 nincs benne az olcsóbb csomagban és miért nem lehet egyénileg összeválogatni és csak a nézettekért fizetni?

2023. jan. 30. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem a sok program miatt kerül drágábba, ha megnézed mindegyiken szinte ugyanazok a programok vannak.

Az alkatrészek minősége, illetve a külsőségek miatt kerül többe.

2023. jan. 30. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A modern ember igénye a nagy kijelző, érintőképernyő, szinesen villogó gombok, "okos" elnevezés megléte, meg úgy általában hogy minnél többet lehessen rajta bökkögetni.

A modern ember már beleszokott ebbe a bökkögetős virtuális életformába, mert a gyártók, a reklámok és a média beleverte az agyukba a hülyeség ezen formáját.

Ha rajtam múlna, minden elektromos háztartási gép esetén a gyártókat 20év garanciára kötelezném. Amelyik készülékre ez vállalhatatlan annak a gyártását betiltanám, mert az nem lehet más mint egy rakás szemét.

A műanyag burkolatú konyhai gépek esetére kötelezően teljesítendő töréstesztet írnék elő, amelyet minőségi tanusitvánnyal kéne igazolni: A készüléket legfeljebb 2méter magasságból leejtve egy szilárd betonplatzra a gép burkolata nem törhet el. Ez alapfeltétel lenne, mert ami manapság megy az hallatlan! Törésre abszolute nincs garancia. A gyártó minden következmény nélkül alkalmazhat pilinszka, vékony és silány műanyagburkolatot. De ha törik, nulla felelőtlenség...

Hallatlan kérem! Hallatlan!

2023. jan. 31. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
mert ki tudja mikor jön jól
2023. márc. 24. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!