Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Kiömlött teát elég papírtörlőv...

Kiömlött teát elég papírtörlővel felitatni?

Figyelt kérdés
(nincs benne sem cukor, sem méz)
2022. okt. 17. 17:59
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Utána meg vagy szárazra törlöd, vagy csak hagyod, hogy elpárologjon a fölösleges víz a felületről.
2022. okt. 23. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 A kérdező kommentje:
Köszi. Igazából úgy hallottam, hogy mosogatószerrel is le kell mosni, de az csak könnyebbség, ha nem.
2022. okt. 23. 22:29
 23/32 anonim ***** válasza:
100%

A takarításban nincs olyan, hogy kell. Olyan van, hogy vagy úgy hagyod, vagy valahogyan megpróbálsz jobbítani rajta, és ha nem is lesz tökéletes, csak jobb, mint volt, már előrébb vagy.


Az egyetlen kivétel a folttisztítás, mert az lehet, hogy rosszabb lesz, ha nem szakszerűen csinálod, mint előtte volt. ;-)

2022. okt. 23. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
0%

Emberek!

Ez a kérdés akkora kamu, mint a nagyágyú!

2022. okt. 24. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
58%
Persze, kamu. Mert te biztos úgy születtél, hogy mindenhez értettél egyből, ugye? És 16 éves korodra tökéletesre csiszoltad a háztartási ismereteidet is, nem?
2022. okt. 24. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
0%

A kiömlött tea (és sok más egyéb) eltávolítását már tudtam kb. 4-5-éves koromban. Itt viszont annyira primitív kérdéseket tesz fel a kérdező, hogy megáll az eszem. Eddig sosem látta, hogy mit csinál a család többi tagja, ha valami kiömlik?

Na, neee, már...

2022. okt. 24. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
100%
De igen, látta, csak mivel sose az ő dolga volt, nem foglalkozott a részletekkel. Most meg már érdekli.
2022. okt. 24. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 A kérdező kommentje:

Valóban, eddig nem igazán figyeltem arra, mások hogy csinálják ezeket, és nem is főztem eddig.


Egyébként az is jó módszer, hogy először egy bevizezett szivacs, majd másodjára egy papírtörlővel vagy egy többször használatos törlőkendővel (hogy ne fogyjon a papírtörlő) szárazra törölni?

vagy ha eleve nagyon ragadósnak tűnik, akkor első lépésként mosogatószeres nedves szivacs



Amúgy aki kérdezett tőlem üzenetben, arra azért nem válaszoltam, mert kicsit személyes, ezért elnézést kérek, mindenesetre annyit mondhatok, hogy nem vagyok már annyira gyerek, de mégis most tanulgatok ilyen gyakorlati dolgokat.

2022. okt. 24. 19:45
 29/32 anonim ***** válasza:

"először egy bevizezett szivacs, majd másodjára egy papírtörlővel vagy egy többször használatos törlőkendővel (hogy ne fogyjon a papírtörlő) szárazra törölni?

vagy ha eleve nagyon ragadósnak tűnik, akkor első lépésként mosogatószeres nedves szivacs"

Én a nagyját papírtörlővel távolítanám el (vagy akár kanállal, attól függ, hogy mi az, ami kiömlött oda, mennyire sűrű, stb.). Azán ha zsíros valami volt, akkor mosószeres (mert az oldja a zsírt) szivaccsal is utánamennék, aztán vizes akármivel (ami eltávolítaná a mosószert), végül száraz papírtörlővel - ha meg nem zsíros valami volt, hanem csak cukros, akkor elég lene vizes akármivel áttörölni, aztán száraz papírtörlővel.


"vagy egy többször használatos törlőkendővel (hogy ne fogyjon a papírtörlő)"

Hát, nem tudom, mert vagy a papírtörlőből fogy több, vagy a mosószerből meg a vízből, amikor a többször használatos törlőkendőből kimosom a trutyit, úgyhogy a legjobban teszem, ha ezen nem problémázom, csak csinálom, úgy, ahogy épp jobban esik, az a lényeg, hogy tisztább legyen a végeredmény, mint volt. :)


"nem vagyok már annyira gyerek, de mégis most tanulgatok ilyen gyakorlati dolgokat"

Nem vagy vele egyedül, nyugi. :)

2023. jan. 22. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! :)
2023. jan. 22. 19:59
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!