Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » A mosógépet hogyan lehet jól...

A mosógépet hogyan lehet jól kitakarítani?

Figyelt kérdés
Van egy 4 éves Electrolux felültöltős mosógépem. Nagyon megvagyok vele elégedve, de fekete penész vagy mi van azon a szürke gumin ami belül van a dobnál és a dob meg ilyen barnás szappanos kívülről. Mivel lehetne jól megtakarítani? Ecetes mosás inkább csak a vìzkőre jó. Gondoltam rá már, hogy mondjuk domesztosz bele, de azért félek attól, hogy kárt okozok benne. Mi lenne az igazán hatásos?
2022. okt. 9. 12:37
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
73%
Ha van öntisztító programja, akkor azt használd a használai utasításban leírtaknak megfelelően. Ha nincs, akkor egy 90 fokos mosást indíts el töltet és mosószer nélkül, centrifugát kikapcsolva.
2022. okt. 9. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
82%
Én 90 fokon csinálok egy trisó-s mosást. Kb. 3-4 evőkanál trisót rakok bele. Nekem ezt az LG szervízben mondták.
2022. okt. 9. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
A használati utasítás azt írja:karbantartási mosás pamutra állítva maximális hőfokon ruha nélkül centrifuga nélkül kevés mosószer hozzáadásával rövid programon végezze.
2022. okt. 9. 12:49
 4/16 anonim ***** válasza:
65%
Az egy dolog, hogy most kitakarítod, de első körben a mosási szokásaidon kellene változtatnod, mert valami miatt ilyen lett a géped.
2022. okt. 9. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
És akkor hogyan mossak?
2022. okt. 9. 14:21
 6/16 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
75%

Felültöltős mosógépeket nem ismerem, de érdemes tudnod, hogy a legtöbb modern gép a programot leszivattyúzással kezdi.

Én elöltöltős gépnél szoktam azt csinálni, hogy mikor már elkezdi szívni be a vizet, akkor a mosószeradagolón keresztül öntök hozzá 2 liter hipót, 80 fokos mosás közben. Ez gyönyörűen kitisztítja a gépet, és nem kell félni, 1 óra alatt nem csinál semmi kárt a gumi vagy a fémalkatrészekben.

Mosószert hiába töltesz bele.

2022. okt. 9. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
95%
Nem tudom van-e összefüggés vagy csak mázli, de nekem mindig nyitva van a mosógép ajtaja ha nem használom (mert így láttam anyámtól) és sose volt ilyen gondom.
2022. okt. 9. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
81%

Sosem szabad becsukni a gépet!

Általában az okozza a legtöbb problémát, ha nem mindet.

Illetve a rengeteg mosó és öblítőszer, amit használnak az emberek. Meg persze a rövid program.

2022. okt. 9. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
79%

Sokszor hiába tartod nyitva a mosógép tetejét, mert lassan szarad ki, sokáig parás marad. Ennyi.

Mosd át egy jó adag trisóval,10dkg nyomjál bele, 90 fokos programmal. Az erős lúg, fellazítja a lerakódásokat. Aztan egy alacsony mosast hypóval, ez kiöl mindent benne.

Ha a gumiba beleette magat a penész, valszeg olyan marad, de alpusztul.

Töröld át minden mosas után a peremek alatt, és amit elérsz, így kevesebb ideig lesz párás.

2022. okt. 9. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
72%
Havonta egyszer kellene egy mosógép tisztító adalékkal dobmosó vagy 90 fokos programot elindítani. Plusz a gumit, öblítő rekeszt ezzel a folyadékkal át is moshatod. Bárhol kapsz ilyet. A mosógépet karban kell tartani azért, nem csak használni.
2022. okt. 9. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!