Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mivel mossam ki a régi, barna...

Mivel mossam ki a régi, barna foltos plüsseimet?

Figyelt kérdés

Elmenekítettem magamhoz 30 éves plüsseimet, szeretném megmenteni őket még néhány évre. Van köztük műszőrme, gyapjú szőrből maci és vékony pamut lepedőből varrt állat is. Barna színű foltosak. Én valamilyen penészre vagy gombára tippelek, közepesen párás helyen voltak édesanyám házában!

Mivel moshatnám ki őket? A hipó jutott eszembe, de az viszi a színüket is és a régi pamut biztosan kifeslik! Szép állapotúak amúgy, csak a foltokkal nem vagyok kibékülve!



2022. okt. 1. 13:54
 1/7 anonim ***** válasza:
Én mosó zsákba beleraknám 40 fokon, első körben mit csinál mosópor és öblítő. Gyerek plüss állatait úgy szoktuk :D
2022. okt. 1. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mosószóda és 30, vagy max 40fok. Én így mostam pár plüsst és kutya bajuk - de tiszták lettek :)
2022. okt. 1. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Haat, a sanytolnak van ilyen fertotlenito pora, gombat, bacit mindent kinyir. Tegely a kiszerelese, mint a tegelyes vanishnek.
2022. okt. 1. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Van önthető verzióban is nekik, én azzal mosnám + szokásos mosószer, öblítő.
2022. okt. 3. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Igen, sanytol fertotlenito adalek a neve, szerintem finom az illata is. Ebbol van hasonlo termeke a lysol markanak, de borzaszto szaga van. A DM-ben is van vmi sajatmarkas ilyen folyekony fertotlenito, de azt meg nem probaltam.
2022. okt. 3. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én mondjuk amelyikből lehet, abból kiszedném a tömést, beáztatnám az anyagot, visszatömném valami új töltelékkel, és aztán kifésülném a szőrt.



A 30 év alatt már egy csomó ilyen töltelék szétmegy, és jó esély van rá, hogy így csak megül benne a penész, amihez csak víz kerül.

Pláne ha pl szivacs van benne, az szét tud porlani, amit ha úgy marad, be fogsz lélegezni.


Mindenképp kézzel mosnám.

Fertőtleníteni és azáztatni.



Amit még megpróbálnék az a kárpittisztító, mert azzal is ki tudod szívni a koszt.

2022. okt. 19. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Én beraktam egy mackómat a mosógépbe és nem lett nagy baja, de azért kicsit nyúzott lett. A sajátjaimat inkább csak kézzel mosnám, adott anyaghoz megfelelő tisztítószerrel.
2022. nov. 2. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!