A lágyítószer és az öblítő ugyan az? Ha nem mi a különbség köztük?
Amit nélunk "öblítőnek" csúfolnak annak az angol nyelvterületen lágyító, azaz softener a neve.
A vízlágyító más. Az a calgon és társai.
Az öblítőnek az az eredeti szerepe, hogy a textilben maradt mosószert közömbösítse, antisztatizáljon műszálak esetén és puhábbá, kellemesebben hordhatóvá tegye az anyagot. Az illat csak egy bónusz azoknak, akik ezt igénylik, de szerencsére már vannak teljesen szagtalan öblítők.
A vízlágyító a víz keménységét hivatott ellensúlyozni.
Lágy vízben jobban érvényesül a mosószer, jobban tisztulnak a ruhák és nem utolsó sorban a mosógép sem rongálódik úgy, mint a kemény víztől.
Tévedés.
Angolul softener, lágyító a neve annak amit nálunk öblítőnek csúfolnak.
A víz öblít, a tiszta víz, nem a vegytrutyi. Ha nincs hektószám így szoktuk módra agyonöntve mosószerrel akkor tökéletesen kiöblíti a víz. Nem kell se coccolínó se ecet, semmi se kell, a ruha pedig tökéletesen tiszta és nedvszívó lesz.
Aztán a marketingisták minden hülyeséget ki tudnak találni csak azért, hogy totál fölöslegesen kidobassanak annyi pénzt ami megduplázza a mosás költségét. Az egészből ugyanis az öblítőszer a legtrágább. Nem a víz, nem az áram, nem a mosószer, hanem az ölítőszer. Amit csak és kizárólag a szaga miatt vesznek meg. A néphülyítés diadala.
Ugyan? Az?
Vagy Ugyanaz?
Az "ugyan" magában kvázi elutasítást, lemondást jelent. Nem érzitek?
Nagyon nem ugyanaz a jelentése az "ugyanaz"-nak és az "ugyan................... az"-nak.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!