Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Lehetséges egy sütőt folyamato...

Lehetséges egy sütőt folyamatosan olyan tisztán tartani, mint új korában?

Figyelt kérdés
Nincs két hónapja használatban az új zománcozott belsejű AEG sütőnk, de már vannak rajta bőven ráégett lerakódások. Nem vastagon, de azért látszódnak pettyek, csíkok. DM-es sütőtisztítóval befújtam, de meg sem mozdítja. Ráadásul a sütő leírásában az van, hogy csak puha ronggyal tiszítsam. Esélytelennek látom, hogy így tiszta legyen. És hiába törlöm át minden sütés után, szerintem már közben ráég az olajos/zsíros pára. Ti hogyan tisztítjátok? Vagy engedjem el, hogy olyan marad, mint új korában?
2022. jún. 19. 23:56
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Mosószódát feloldasz meleg vízben, befújod a sütőt, hagyod állni öt percig majd letörlöd. Leszedi a zsírt.
2022. jún. 20. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! Az odaégettet is?
2022. jún. 20. 01:35
 3/8 anonim ***** válasza:
68%

Nem. Ahhoz gyenge.

Használj valami rendes hideg zsíroldót, de így sem lesz olyan tiszta mint újkorában.

Iparba nátronlúggal takarítjuk a sütőket. Ez elég erős, és valóban tisztítt. Vagy kapni ilyen tartalmú szert vagy nem, nem tudom. De ezt csak védőfelszereléssel.( dugulás elhárítókba van, és régen a szappanos gyapotpárnába volt).

2022. jún. 20. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
51%

Én amikor kihűl a sütő használat után, akkor szoktam sima mosogatószeres szivaccsal áttörölni. Nekem tiszta!

Igyekszem úgy sütni benne, hogy semmi ne fröccsenjen ki. Nyilván van, hogy 1-2 csepp kifolyik, de az nekem simán kijön.

Van a Brilliance márkának egy sütőtisztítója, hasonló, mint a sima hideg zsíroldó, csak nem annyira erős a szaga. Próbáld ki esetleg még azt.

2022. jún. 20. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
51%

Én be szoktam vizezni egy mosogatógép tablettát es azzal átdörzsölöm.

Leszed mindent (nátronlúg van benne), utána meg vizes szivaccsal kitörlöm.

2022. jún. 20. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
1-es vagyok, nekem mindent le szokott szedni. Én úgy vagyok vele, hogy nem használok erős vegyszert ott, ahol utána sütök valamit, amit megeszek.
2022. jún. 20. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Semlegesíteni lehet, de használat után mindig könnyebben lejön azért, mintha még párszor ráégne
2022. jún. 20. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Igaz nekem nem zománcos, hanem eleve okosan matt fekete a belseje, de nekem nem is fröcsög szét semmi, mert én sütőzacskóba teszem a fröcsögőset. Egy süti meg nem föcsög.
2022. jún. 20. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!