Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogyan takarítsam a fürdőszoba...

Hogyan takarítsam a fürdőszobacsempét?

Figyelt kérdés

A fürdőkád mellett is, de főleg a kézmosó környékén a falon sok helyen csorgásszerű vízkőlerakódás van a csempén.

Többször próbáltam fürdőszobai tisztítószert ráfújni (ami a leírás szerint vízkőoldót is tartalmaz), majd papírtörlővel látszólag tisztára tudtam törölni, pár perc múlva viszont ismét megjelentek a vízkőcsíkok. Mit csinálok rosszul?

Köszönöm!


2022. febr. 14. 17:54
 1/7 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
100%

Ecetet fel kell melegíteni, egy rongyot beáztatni vele és azzal áttörölni többször egymás után.

Vagy Cilit Bang vízkőoldós.

2022. febr. 14. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi!

És ezt milyen gyakran szoktad?

Akkor is megcsinálod megelőzésképpen, ha még épp nem látszik semmi vízkő vagy csak akkor, ha már feltűnik?

2022. febr. 14. 18:16
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is ecetes vízzel, vagy tiszta ecettel szoktam, félévente 1x, de nekünk nem igényli gyakrabban a csempe. A csaptelepeket viszont már hetente szoktam így vízkőtleníteni.
2022. febr. 14. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

2: megelőzés nincs... :) Ahhoz valami spéci nanotechnológiás bevonat kellene, amire nem tapad a víz/vízkő... De ilyen közhasználatban még nem igazán van...


Gyakran kell takarítani - főleg ha nálatok nagyon kemény a víz...

Meg lehet egyébként nézni a helyi vízmű honlapján, hogy mennyi német keménységi fok...

2022. febr. 14. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nem egészen úgy gondoltam a megelőzést :D Inkább úgy értettem, hogy már elkezdett vékonyan lerakódni, de még nem látod, így rendszeresen takarítással sosem éri el az igazán látható szintet, szóval úgymond "megelőzted" :D


És igen, alapvetően nagyon kemény a vizünk.

2022. febr. 14. 18:38
 6/7 anonim ***** válasza:

5: ja értem. :)


Nekem az Aldiban kapható Tandil Badreiniger spray eléggé bevált.

2022. febr. 14. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2022. febr. 14. 18:50

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!