Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogy működik a gőzölős vasaló?...

Hogy működik a gőzölős vasaló? Érdemes beruházni egyre?

Figyelt kérdés
Milyen gyártótól érdemes venni?
2022. febr. 4. 13:16
 1/8 anonim ***** válasza:

Én csak ilyet használok, már vagy 30 éve... Sokkal szebben vasal, mint a "száraz".


Volt már aldi/Lild-ből kb. 4-5 ezer forintos gőzös vasalóm is, és Bosch/Tefal is... Lényegi különbséget nem éreztem, talán ez utóbbiak könnyebbek voltak.

2022. febr. 4. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ja, azt elfelejtettem tisztázni, hogy én hagyományos vasalóra gondoltam, ami gőzöl is.


Amik mostanság vannak, ezek az kézi ruhagőzölő izék, azok nem sokat érnek...

2022. febr. 4. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Gondolom gőzvasalóra gondol a kérdező. A talp hőfoka nem túl meleg, lényeg a sok gőz, amit a külön gőzállimás állít elő.

Mivel a sima gőzölős vasaló is eltrutyisodik az ioncserélt víztől, akkor a gőzállomás is alig termeli ki az árát.

2022. febr. 4. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az én nagyanyám még faszenes vasalóval vasalt. Tapasztalatom szerint bármilyen vasalóval lehet szépen vasalni.
2022. febr. 4. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

3: pont hogy az ioncserélttől nem fog eltrutyisodni, mert abban nincs vízkövesedés....

a csapvíztől trutyisodhat el!

2022. febr. 4. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

5# akkor használj vasalót. Az ioncserélt víz az olcsóbb, és nem tiszta, csak vízkövesedést okozó ionokat a gyanta másra cseréli le. Ezért lesz trutyis idővel! Csak vasalj!

A desztillàlt víz a drágább és tiszta.

2022. febr. 4. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Csak olyat érdemes venni. Szárazon nem lehet mindent kivasalni, ugyanolyan gyűröttnek látszanak. Lehet vízpermettel szórni, de nem ugyanaz.
2022. febr. 5. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, elsősorban a kézi változatra gondoltam, hogy felakasztom vállfára és úgy gőzölőm, de azóta utánajártam és rajöttem, hogy egy normális vasalást nem vált ki. Most költöztem otthonról albérletbe és alig van helyem, de akkor bezsúfolok valahova egy vasalódeszkát, mert a munkámból kifolyólag mindig vasalni kell a ruháimat. :/
2022. febr. 6. 12:33

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!