Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Szárítógépnél normális az...

Szárítógépnél normális az állott vizes levegő?

Figyelt kérdés
Talán harmadszorra használom a hőszivattyús szárítógépünket, most vettük. Normális, hogy eszméletlen állott, vizes szagot nyom ki némi gyári új szaggal együtt folyamatosan? Nem lehet megmaradni a lakásban, ha nem megy mellette a fürdőszobai elszívó ventilátor folyamatosan. Ha lejár teljesen ki is kell szellőztetni a lakásban.

2022. jan. 26. 17:21
 1/5 anonim ***** válasza:
Sosem éreztünk ilyet használat után. Nagyritkán égett szagot, ha túl forró levegővel voltak szárítva.
2022. jan. 26. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
2 gépet használtam eddig, mindkettő hőszivattyús. Egyiknél sem volt ilyen problémám. Első körben megnézném a vízgyűjtő tartályát és az alsó szűrőjét.
2022. jan. 26. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 ha5ctx ***** válasza:

Először is kérdés, hogy kinek mi a büdös!?

Én szennyvizes "dolgokkal"

foglalkozom, megszoktam, szerintem az ibolya illat büdösebb..

A másik, hogy a megfelelő szellőztetést a használati is írja.

A harmadik, hogy a 3 használat közt mennyi idő telt el. Főleg ha pl nem hagytad az ajtót nyitva sarkig. Én a hőcserélő ajtaját is lenyitom, ha tudom, hogy több napig nem fogjuk használni.

4.mit szárítottál benne, ki mosódott-e rendesen stb.. (mosószer/öblítő milyensége. Ezek szagmegkötő komponenseket is tartalmaznak,... De az olcsóbbak nem feltétlen)

5. A szöszszűrőt minden ciklus után ki kell takarítani.

6.

Van-e megfelelő/előírt távolság a gép körül, a szellőzés miatt.

2022. jan. 27. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nincs vízgyűjtő tartálya tudtommal, lefolyóba vezeti a vizet. A szöszgyűjtőjét ürítettem minden használat után, az alsó szűrője olyan, mint új korában. :)

A ruhák nem lesznek benne dohosak, vagy büdösek, tök jól száradnak, csak a levegő állott szagú, amit kienged a gép.

A megfelelő szellőzést nehéz értelmezni. Számomra az is az, ha nem csukom be a fürdőszoba ajtót, de ezek szerint mégsem. (Ablak a fürdőn nincs, csak azzal tudok játszani, hogy hagyom a ventilátort felkapcsolva, hogy cserélje valamelyest a levegőt.)

Pont olyan szag, mint amikor kitereget az ember és nem szellőztet mellette, gyári új szaggal keveredve. Az utóbbi egyébként a tegnapi használatra már érezhetően csökkent, úgyhogy hátha csak ez okozza a gondot igazából.

A három használat kb. 2 hétre oszlott el és az ajtót mindig sarkig nyitva hagytam utána, igazából napokkal később sem lett teljesen becsukva, csak behajtva. Ezt így szoktuk meg a mosógépnél is. A használati utasítása alapján akár körbe is lehet építeni, a falra nem szabad rátolni és biztosítani kell, hogy alatta tudjon áramolni a levegő. Ez megvan.

Mindegy, adok neki még egy-két esélyt mielőtt a szervizt kezdem faggatni. Azt írta végülis a használati utasítása, hogy első használatnál lehet kellemetlen szaga.

2022. jan. 27. 13:23
 5/5 A kérdező kommentje:

Gondoltam megírom a megoldást, hátha valakinek segít. Úgytűnik egyszerűen sz*r minőségű öblítővel mostam. Amúgyis fél lábbal a kukában volt, mert mosás végére olyan furi illatúak lettek a ruhák mindig, úgy tűnik ennek "kipárologtatása" a ruhákból ilyen szaggal járt. :)

Hát erre nem gondoltam őszintén szólva, de amióta ezt kiiktattam az utóbbi 2 szárításra, semmi szag...

2022. jan. 30. 18:13

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!