Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Rosszul csinálok valamit?Vagy...

Rosszul csinálok valamit?Vagy ezt így kell?

Figyelt kérdés
Egy hónapja vettem egy 1 literes Tomi folyékony mosószert,az van a dobozon hogy 20 mosásra elég.Viszont a fele már elfogyott 1 hónap alatt,hetente egyszer mosok,úgy számoltam 5 hétig elég lesz,de ha így megy tovább jövő hónapban vehetek megint.Jó illata van a ruháknak mosás után azzal nincs gond,de így hamar elfogy a mosószer.1 kupakkal öntök bele a mosógépbe minden mosáskor.Mi lehet a gond?

2022. jan. 15. 14:47
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Nem keresek jól oda kell figyelnem ezekre a dolgokra.Nem volt olcsó a mosószer 1200-ért vettem át 1 literest.30/f
2022. jan. 15. 14:49
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

"Viszont a fele már elfogyott 1 hónap alatt,hetente egyszer mosok,úgy számoltam 5 hétig elég lesz,"


Hát ha egy hónap alatt, ami 4 hét fogyott el a fele,akkor az ötödik hétre még bizonyára elég lesz a maradék...

2022. jan. 15. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
88%
Ha 4 mosásra elment 10 mosásnyi öblítő, akkor tegyél bele kevesebbet.
2022. jan. 15. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nyilvánvalóan ott a probléma, hogy nem teli kupakkal kell önteni egy adag ruhára, hanem fele-háromnegyede kupak.
2022. jan. 15. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
37%
Használj mosószódát, szappant és ecetet vagy citromsavat. Pár 100 Ft-ból 5 liter mosószert és öblítőt készíthetsz. Írj ha érdekel a recept vagy guglizd ki.
2022. jan. 15. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
88%

Nem csak csóró vagy, de a matek súlyosan nem megy neked.

Egyrészt elégnek kell lennie, másrészt az 1000 ml-t oszd el 20-al, egy mérő edény a kínaiban 150 ft, mérd ki mindig pontosan.

2022. jan. 15. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
89%
Hát töltsd félig a kupakot innentől kezdve, és akkor pont feleannyit fogsz használni mosásonként, mint eddig.
2022. jan. 15. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nem 5 hétig,5 hónapig csak elírtam.De ha fél kupakkal rakok bele akkor is hatásos lesz?Nem maradnak büdösek a ruhák?
2022. jan. 15. 16:16
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát próbáld ki. De ha 2x gyorsabban fogy a mosószer, mint ahogy papíron kellene neki, akkor az azt jelenti, hogy 2x annyit használsz, mint az ajánlott adag.


Amúgy a dobozon lévő ajánlás valószínűleg a minimális mennyiséggel számol, feltételezve, hogy nem rakod tele a gépet és nem erősen szennyezett ruhákat mosol. Ha nagyon koszos ruhákkal rakod tele a gépet, akkor értelemszerűen több mosószert is kell hozzátenned, ebben az esetben mindenképp többet használsz el belőle, mint ami a dobozon van. Nem véletlen szoktak úgy fogalmazni, hogy akár (!) X mosásra is elég. Ez csak ideális körülmények között igaz.

2022. jan. 15. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
100%
Mindenképp próbáld ki, ahogy a 9-es írta
2022. jan. 15. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!