Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Sósav a háztartásban?

Sósav a háztartásban?

Figyelt kérdés

A vendég wc-t nagyon ritkán használjuk és a vízszint tetején megfogja a vízkő, vagy nem tudom igazából, hogy mi.

Próbálkoztam már sok mindennel, wc tisztítókkal, ecettel, szódabikarbónával, de semmi.

A sósav segíthet ezen?


2021. dec. 17. 10:12
 1/5 anonim ***** válasza:
95%

Én szoktam használni és elégedett vagyok az eredménnyel.

Kimerem moppal a vizet a vécé aljából, beöntök körbelocsolva 1 liter háztartási sósavat, ráhajtom a vécé fedelét és teszi a dolgát.

A gőze a perem alól is kiszedi vízkövet, baktériumokat.

1 óra múlva felnyitom, körbecsutakolom a kefével és lehúzom.

A csövekben - minden ellenkező híreszteléssel ellentétben - semmilyen kárt nem okoz, mivel eleve a vizes oldat kerül oda és egy pillanat alatt átszalad.

2021. dec. 17. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2021. dec. 17. 10:56
 3/5 anonim ***** válasza:
89%

Nagyon szívesen!:)

Még csak annyit, hogyha van a fürdődben növény, azt az attrakció előtt vidd ki és amikor már kiszellőzött, akkor vidd vissza!

2021. dec. 17. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
93%
Az egyik legjobb vízkőoldó, nem támadja meg a kagylót és a szennyvízcsöveket sem.
2021. dec. 17. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
43%
(A nagyon régi nem müanyag senyvizcsőveket megtámadhatja)
2021. dec. 17. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!