Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Foltos szövetkabátot hogyan...

Foltos szövetkabátot hogyan kell kimosni?

Figyelt kérdés

Hétvégén leöntötték a szövet-ingkabátom sajtos popcorn levével, azaz most jelenleg 2 helyen sárga foltos, és mivel kockás a mintázata a kabátnak, pont a fehér részeknél látható ez a 2 nagy folt. Nem rég vettem a kabátot, még nem is bolyhosodott ki az anyag, de nagyon félek, hogy ha berakom simán mosógépbe, akkor tönkreteszem a kabátot. 30 fokot ír a címkén, de az kiveszi a foltot? Vagy be kell áztatni előbb?

Nem tudom pontosan az összetevőket, azt hiszem van benne poliészter, illetve ami biztos, a 2% gyapjú. 30 fokos gyapjú program kiveszi vajon a foltot? Vagy inkább biztos lenne, ha az egészet elvégezném melegvizes kézi mosással?


2021. nov. 10. 16:41
 1/4 anonim ***** válasza:

Milyen popcornt esznek felétek, aminek leve van??

Én a legtöbb cuccot simán beteszem mosógépbe, de azért az összetételét érdemes lenne tudni. Ha félted a kabátot, inkább add tisztítóba. Jobban jársz, mintha kísérleteznél, aztán balul sülne el.

2021. nov. 10. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Valami bolti popcorn, amit a mikróba kellett tenni. Vajas-sajtos íze volt, és mikor kivették a mikróból, és az asztalhoz vitték a csomagolással, lecsurgott a padlóra meg aztán a kabátom is kapott. A többiek is meglepődtek, hogy valami lé csorog belőle, aztán észrevettem, hogy a kabátom is olyan lett. :( Nem tudom milyen márka, nem eszek soha ilyet otthon.

Köszi a választ, sajnos nálunk nem annyira elterjedtek az ilyen tisztítók, úgy hogy otthon kéne valahogy megoldani.

2021. nov. 10. 17:47
 3/4 anonim ***** válasza:
A kabáton bevarrt cimke ad mosási tájékoztatást. Vagy tisztító, vagy kipróbálod 30 fokon.
2021. nov. 10. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Akkor az valószínűleg az olvadt vaj volt. Nem vagyok benne biztos, hogy az 30 fokon kijön.
2021. nov. 11. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!