Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mit gondolsz arról, hogy...

Mit gondolsz arról, hogy valakinek csak akkor van rendben a lelke, ha rendet tart maga körül?

Figyelt kérdés
Anya szerint nincs rendben az életem, lelki gondjaim vannak, mert rendetlen vagyok.
2021. nov. 1. 21:58
A kérdező szavazást indított:
Egyetértek
Szerintem nincs összefüggés
30 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
79%

Egyetértek. Ez persze azt is jelenti, hogy az sincs rendben, aki túlságosan pedáns. Az ilyen emberek valószínűleg a rendrakáson keresztül élik meg azt, hogy náluk van a kontroll. Minden ilyen rögeszmés, kényszeres viselkedés beteges. Szóval ha néha van egy kis kupi, és nem állsz neki mindenáron suvickolni egy éjszakába nyúló buli után, az teljesen érthető és normális. Ugyanakkor ott vannak a gyűjtögetők is, akik semmit nem dobnak ki, és ebben érzik jól magukat. Onnantól fogva, hogy valami negatív hatással van az életedre, már kórosnak számít. Tehát ha olyan rendetlen vagy, hogy emiatt folyamatosan elhibázol feladatokat, pl. elkésel, mert nem találod a ruháid, esetleg nem tudsz elmenni otthonról, mert mindened koszos, vagy nem tudsz vendégeket fogadni, mert minden ragad, vagy nem férnek be a sok szeméttől, akkor tényleg kezelésre szorulsz. A rendezett lakásra illetve megjelenésre való törekvés pedig azt sejteti, van még erre motivációd, igényed, tehát biztosan kiegyensúlyozott vagy.

Még a régi emléktárgyakra térnék ki: semmit ne dobj ki úgy, hogy még kötődsz hozzá, ahhoz, amit jelképez, mert az azt jelenti, hogy még dolgod van vele. Értelemszerűen ezeknek a halmozása mögött is bonyolult érzelmi élet van.

2021. nov. 1. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én is pont így vagyok.
2021. nov. 2. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is olyan értelemben az a normális, ha érdekel a környezeted, észreveszed, mi vesz körbe. Hisz az visszafelé is hat az emberre. Még egy munkahelyen is vagy utazás közben is befolyásolja a hangulatunk, mennyire tiszta és rendezett. Ettől még a takarítás, rendrakás a többségnek a nemszeretem feladatok közé tartozik. Így inkább az igényességre való nevelés kérdése, hogy hajlandó vagy tenni is érte vagy csak várod a sültgalambot. (Ez esetben anyukádat? Aki lehet, pont ezzel a cseles megjegyzéssel akart most rávenni, hogy végre belső indíttatásod is legyen, és ne neki kelljen megcsinálni, ami őt viszont zavarja).

De ha valaki depressziós, szorong, az tényleg megmutatkozhat valami szélsőségben. Ám a rendmánia, hipochonder tisztaságmánia vagy a totális érdektelenség, mániás gyűjtögetés között azért elég széles a skála :) Vannak összeszedettebb és szétszórtabb emberek.

Aztán olyan is lehet, aki máshol, ahol tiszta lappal kezdett, pl. koliban, albérletben simán kisangyalként takarít, selejtez, dekorál, de otthon már olyan sok cuccot kellene átnézni és nem is érzi sajátjának a szülei ízlése szerinti szobát vagy egyszerűen a múltnak tekinti, hogy inkább halogatja és elengedi fülét-farkát. Vagy pont fordítva, azt tekinti átmenetinek, amit csak használ, de nem érdekli, pedig otthon tök rendes.

Szóval ha eddig rendet tartottál, de most kupis lettél, állhat bármi búbánat is a háttérben. De lehet, hogy rend van, csak pont anyukád esett túlzásba...? ezt látatlanban nehéz megítélni.

2021. nov. 2. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
62%
Teljesen jó érzés szép helyen lakni, aminek egy jobbféle praktikus rend előfeltétele. Egyetlen szokást kell rögzíts hozzá: "ha nem használom már, akkor szükség esetén azonnal elővehető állapotban elrakom a helyére, ahonnan csukott szemmel elő tudom kapni, amikor megint kell". Jópár dolgot most is így kezelsz szerintem. A lényeg a jó érzés, ami ezzel jár minden egyes mozdulat közben.
2021. nov. 2. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
37%
Ha a kupiban is mindent azonnal megtalálsz, és nem hátráltat az életben, csak esztétikailag borzalmas, akkor nincs különösebb probléma. Neked más a szépérzéked mint anyádnak. De ha a saját kupidban sem igazodsz el, és órák mennek el a dolgok keresgélésére, akkor gondok vannak...
2021. nov. 2. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
nem mondom egy egyenes arányosság van, de a két véglethez közelítve egyre erősebb a gyanú, hogy valami nincs rendben. És nem csak a rendetlenségben, hanem a túlzott pedantériával kapcsolatban sem.
2021. nov. 2. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
#3 Külön élek, nem ő takarít nálam. Én csak szimplán leszarom, nem vagyok depis.
2021. nov. 2. 16:37
 8/8 anonim válasza:
ez szerintem kettős, valaki tenyleg rendetlenebb ha lelki gondjai vannak, mert a fejében is olyan ossze visszasag van, viszont megfelelési kenyszer ilyenek miatt van olyan is h pont h rendmanias. remelem erthetoen leirtam
2021. nov. 6. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!