Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Nagy szőnyeget mivel tudnám...

Nagy szőnyeget mivel tudnám kitisztítani?

Figyelt kérdés

társas házban lakunk, nem tudom ki súrolni. Régen minden nyáron úgy csináltuk vidéken. A kissebb szőnyeget simán be teszem a mosógépbe, de ez nem fér be. Érdekelne erre valami jó praktika amivel akár fertőtleníteni is lehet.

Leginkább először itthon szeretném valahogy meg próbálni ki tisztítani mert alapból legalább havonta 1 alkalommal át szoktam mosni mindent bele értve a szőnyegeket is.


2021. okt. 10. 19:13
 1/7 anonim ***** válasza:
27%
Nincs mese. Venned kell egy vizes talarítógépet. Kb 50000 forint.
2021. okt. 10. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
68%
Takarítógép-kölcsönzőtől kibérelsz egy vizes gépet minden alkalommal vagy veszel egyet.
2021. okt. 10. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
60%
Vannak cégek, amik kijönnek, elviszik és tisztán visszahozzák. Ha nem valami kényes, drága szőnyeg, akkor ez is egy út. Nekem most volt egy durva beázás után elkoszolódott szőnyegem, és ez jobban megérte, mint a gépbérlés, hurcolás, koszolás stb. Nagyon alaposan kipucolják géppel, így nem is kell sűrűn tisztíttatni, ha van egy jó porszívód.
2021. okt. 10. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
56%

Tedd fel magadnak a kérdést... Feltétlenül kell az a szőnyeg?

Mi kádban mostuk ki. Beleraktuk, bedugóztuk, aztán a mosógép kifolyóvizét ráengedtük, az is dolgozzon vele, majd kézzel szépen tekergetve végigmentünk rajta. utána kihúztuk a dugót és zuhannyal kiöblítettük, és a kád fölött keresztbe tett partvisokon megszáradt.


Aztán meguntuk és kihajítottuk. Sokkal jobb nélküle.

2021. okt. 11. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Igazából utálom a szőnyegeket allergének, sok a gond vele, panelbe felesleges lenne szigetelés miatt. Viszont a hangot is meg fogja valamennyire. A gyerekek ugrálnak néha még ha el is magyaráztam, hogy hallják az alattunk lakók. Ezért döntöttünk úgy, hogy le teszünk egyet. Szerencsére épp kaptunk is ingyen amiért nem annyira kár. Azért szeretném ki tisztítani mielőtt le teszem és mellette néha át takarítani. Szét nézek a mosoda oldalán hátha elég oda el vinni egy 60-90 fokos mosásra.

Köszönöm a tanácsokat.

2021. okt. 11. 05:45
 6/7 anonim ***** válasza:
54%
Meggondolatlanság volt lepontozni #1-et. A szőnyegtisztító funkcióval is rendelkező takarítógép az egyetlen hatásos megoldás. Amióta vettem, mindig rácsodálkozom, hogy rendszeres száraz porszívózások után is mit képes eltávolítani a szőnyegekből. A meleg vizes mosásról szőtt álmokat vesd el, mert az szőnyegnél nincs és utána a szőnyeget is dobhatod ki.
2021. okt. 11. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Én nem pontoztam le senkit. Azért is tettem fel a kérdést, hogy a leghatékonyabb megoldást megtaláljam. Nyilván tudom, hogy itt mindenki segítő szándékkal ír. Úgyhogy nagyon szépen köszönöm a segítséget. :)
2021. okt. 11. 08:43

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!