Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Száradás után büdös, lábszag...

Száradás után büdös, lábszag szagúak lesznek a ruháim. Mi okozhatja ezt?

Figyelt kérdés

Mosókapszulával, mosóporral, géllel is próbálkoztam, változó öblítőt is használtam, coccolino, lenor, silan, mindegyik hasonló végeredményre jutott.

Mikor kivettem még jó illatuk volt, majd ahogy száradt egyre inkább lábszag vagy áporodott szagot éreztem rajta. Felvenni sem volt gusztusom mert ahogy picit melegem lett bennük már orrba vágott az az undorító szaguk. A mosógép automata, előltöltős és elég új még, 2-3 éves csak. Ki is szoktam takarítani. Teregetni pedig ruhaszárítón szoktam, de nem sűrűn.

Köszi a válaszokat előre is!


20/L


2021. szept. 30. 20:28
1 2
 1/11 anonim válasza:
Nekünk is ugyan ilyen problémánk volt, mi is kipróbáltunk minden féle mosóport és öblìtőt, semmi sem változott. Tavaly vettünk egy szárìtógépet, azóta megszűnt a probléma.
2021. szept. 30. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
Nekem is volt ilyen problémám, vettem mosógép tisztítót es kitakarítottam a mosógépet. Utána megszűnt a ruhák büdösödése. Lehet neked is penészedik a mosógép belülről vagy oldalr a gumi résznél (ahol becsukod).
2021. szept. 30. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
87%
Mosd át ecettel
2021. szept. 30. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
57%
Majdnem minden mosógépen van alul egy tisztítható szűrő, azt ki kell szedni, kitakarítani és ilyenkor kifolyik a mosógépben pangó undorító büdös lötty is.
2021. szept. 30. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 SAMSEPIOL válasza:
86%
Nálunk akkor van ez, amikor nem szárad meg teljesen a ruha (csak úgy tűnik), és összehajtjuk. Általában télen, amikor nem lehet a szabadban teregetni, és a párás lakásban nehezebben szárad. Undorító amúgy, tényleg olyan, mint a lábszag. :D Úgyhogy szerintem ez lesz a probléma, és nem a mosószer meg a gép. :)
2021. szept. 30. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

1, koszos a mosógéped, a lerakódott öblítő és mosószer maradék rohad alul. Mosd át 90 fokon egy adag trisóval. Vagy bolti mosógép tisztítóval. A hypos mosás fertőtlenít, kiöli a rohadást okozó gombát, baktériumot.

2 lassan szárad a ruha. Teregess lazábban, esetleg szárítógép kell.

2021. okt. 1. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem száradt meg. Télen 3 napig is szárad a nappaliban a ruha, míg csontszáraz lesz, az ágynemű meg 4!! napig. Ha a fürdőben teregetnék, visszapárásodna a tusolástól. Nem vagyok egy nagy mosógéptakarító, szóval biztos nem attól van. Lesz szárítógépem, mert nem bírom én sem, hogy mindenhol a ruha szárad a lakásban.
2021. okt. 1. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Minden héten van egy ilyen kérdés, miért nem kerestek rá előbb a témára?

A válaszok is mindig ugyanazok lesznek, illetve kiegészíteném a fentieket annyival, hogy nem csak szín szerint, hanem anyag szerint is kell válogatni. Pl. törölközőket nem mosunk együtt a pamut pólókkal 40 fokon…

2021. okt. 1. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Szellőztess többet amikor szárad a ruha.
2021. okt. 1. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
a száradás a probléma. túl sokáig szárad, tehát sokáig vizes, nyirkos marad, attól bebüdösödik. melegebb helyen kell szárítani.
2021. okt. 3. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!