Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogyan kell átmosni a mosógépet?

Hogyan kell átmosni a mosógépet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Több helyen olvastam már, hogy időnként ajánlott átmosni a mosógépet.

Én is szeretném ezt megcsinálni, ezért tanácsot szeretnék kérni, hogy hogyan csináljam.

Légyszi ne nézzétek le, nagyon kezdő vagyok még a témában.


Whirlpool felültöltős mosógépről van szó.

95 fokra állítsam (2 óra 5 perc) és ecetet használjak?

Hány %-osat és mennyit?

Hova kell önteni (dobba, vagy az öblítő/mosószer helyére is lehet)?

Drogériában láttam mosógéptisztító tablettát is, ez kell?

Miután lejárt a program van egyéb teendő?


Előre is köszönöm a válaszokat.

Minden tipp érdekel.


2021. szept. 26. 09:20
 1/5 anonim ***** válasza:
34%
A miénken van egy öntisztító program, azt kell üresen, mosószer nélkül elindítani.
2021. szept. 26. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
81%
Én utálom az ecetszagot, úgyhogy a lidl-ben kapható W5 mosógéptisztítót használom, 90 fokon.
2021. szept. 26. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
20%

Vagy használod a bolti mosógéptisztítókat, ahogy rá van írva.

Vagy átmosod 95 fokon egy adag trisóval.

Ecettel nem kell, az a vízkövet vinné le, ha van.

A fűtőszál víkövesedését a következő módon ellenőrizheted:

A dobban lévő műanyag akármik kivehetőek. Becsukod a dobot, odaforgatod, ahol a kis mműanyag fülek vannak. Egyik végénél benyomva és eltolva beleesik a dobba. A nagy rést leforgatva, dobot kinyitva körbenézhetsz az üstházba. Belülről megfelelő ponton benyomva és eltolva, vissza rögzül a műanyag izé.

2021. szept. 26. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%

Mi ecetezünk. Nem marad utána ott az illata. Mi vízkő ellen is szeretjük, illetve ha nem használunk akkor büdös lesz 6-7 hónap után a mosógép belseje (régi gép, albérlet, szóval még lecserélni sem tudjuk)

Én beleöntök egy üveg 20%os ecetet öblítő+mosószer helyére is, illetve a dobba is. Bekapcsolom egy kb 2 órás programra és 60 fokra állítom. Mióta ezt kipróbáltuk nincs se vízkő, se fura illat. Nekünk elég 7 havonta.

Próbáltam a mosógéptisztítókat is, de a fura illatot nem vitték teljesen ki, azt csak az exet.

2021. szept. 26. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Na ez úgy kezdődik, hogy veszel fogkefét, kis drótot és a viccpúl adagolóját leszeded és kikapirgálod forróvíz és zuhany segítségével.


Utána vegyél aldiban mosógéptisztítót és a ráírtak szerint használd.


A reklámokban látható rémterjesztéssel ellentétben Vízkő 99%-ban NINCS a mosógépben, mert a forgó dob nem engedi megtapadni. Ellenben tele van öblítőszerről visszamaradt lepedékkel az üstház. A felültöltősnek nincs dobcsillagja azon nincs rárakódott trutyi mint az elöltöltőseknél.


A mosógéped úgy lesz egyébként önmagától is tiszta, ha 1-2 havonta lenyomsz rajta egy 90 fokos mosást.


Használat után pedig mindig hagyd nyitva.

2021. szept. 26. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!