Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » A por alapú mosópor tényleg...

A por alapú mosópor tényleg hatékonyabb, mint a folyékony "mosópor"?

Figyelt kérdés

Mi az igazság ezzel kapcsolatban?

Többen állítják,hogy a por alapú az hatékonyabb, jobban kiviszi a foltokat folttisztító nélkül, mint a folyékony.


Mások szerint, nincs különbség.


Én a folyékonyt csak azért használom, mert a por alapú összecsomósodik a párától.


2021. júl. 25. 13:40
 1/6 anonim válasza:
0%
Igen, tényleg. Ami folyékony az nem tud mosni mert nem tartalmaz szilárd anyagot.
2021. júl. 25. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nincs különbség mosóhatásban, viszont feloldódásban igen,mert mikor szétbontottam a régi mosógépet, azt láttam, hogy a fütőszál környéke sem vízkővel volt tele, hanem fel nem oldódott mosószerrel.
2021. júl. 25. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem nincs különbség a kettő között.

Egy mosógépjavító mester azt mondta, hogy inkább mossunk folyékonnyal azon okból, amit a 2. válaszoló is megírt, azaz a por alakú nem mindig mosódik ki a tartályból, ezért összecsomósodik benne.

2021. júl. 25. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
47%

30 éve mosok mosóporral, 3 mosógépet fogyasztottunk el. Sosem volt letapadva a mosópor egyikben sem, mindig a dobba öntöm, és figyelek az adagolásra és a ruhatöltetre.

Nekem az a tapasztalatom, hogy sokkal hatékonyabb a por, kiszedi a foltokat és a fehér ruhák mosásában verhetetlen. Fehér ruhákhoz csak azt használom.

2021. júl. 25. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"a por alapú összecsomósodik a párától."

ezt hogy?

hány év, mire elhasználod?


én 5 literes ballonba öntöm a port a könnyebb adagolás miatt és sose áll egybe, pedig kb 1-2 év mire elfogy.

2021. júl. 25. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
86%

Vannak mosógépek, amik először hideg vízben meglötyőgtetik a ruhát, aztán kiengedik. Újra töltik vízzel kimossák a mosószer tartályát a ruhára, melegítenek és mosnak.

Az ilyen gépeknél kár közvetlenül a ruhára szórni a mosóport, mert már mosás előtt kiöblíti a dobból.

2021. júl. 25. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!