Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Milyenek a drága robotporszívók?

Milyenek a drága robotporszívók?

Figyelt kérdés

3 gyerek mellett gyakorlatilag 5x fel kellene porszívóznom egy nap, ehelyett 1 alkalommal van időm. A legnagyobb 10 éves, néha segít, de sajnos nem tud olyan alaposan mint egy felnőtt 😅 A mosogatás kb ugyan ez volt, a konyha árvízbe, ha gyerekem mosogatott. Szerencsére lett egy mosogatógépem, így azzal a gondom/dolgom megszűnt. Valami ilyesmit várok el a robotporszívótól is. Párom nincs, lelépett mikor az utolsó gyerekem született (3 éves). Bejárónőre nem futja, édesanyám pedig nem azért van, hogy segítsen a ház körül. Szerintem. Ő a nagymama, aki már amúgy is 65 éves. Neki az a lényeg, hogy unokázzon. Nem lenne pofám azért áthívni, hogy házimunkázzunk, de még arra se, hogy vigyázzon a gyerekeimre.

Csak azért írtam ezt le, mert mikor legutoljára kiírtam ezt a kérdést valahova, nekem álltak hogy az anyám, meg a férjem miért nem segít? Na most leírtam.


Tehát CSAK arra lennék kíváncsi, hogy milyen robotporszívók vannak (max 100-150 ezerig vagy olcsóbban) amik alaposan feltakarítanak, esetleg fel is mosnak (sok por, szösz miatt kérdezem amik előfordulnak kb óránként). Illetve ezek hova nem mennek be? Sarkak, ágy-asztal alá, szőnyegre, stb? Valamiért 150 ezerért elég komoly szerkentyűt képzelek el. Emeletünk, lépcsőink nincsenek, de van 2 küszöb, ami akadály lehet. Ja igen, meg a sok sarok.



2021. júl. 12. 11:41
 1/9 anonim ***** válasza:
89%
XIAOMI robotunk van - nekünk 100%-ban bevált. Van felmosós verziója is, a lányomnak már ilyen van.
2021. júl. 12. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nézem is. Köszönöm ☺️
2021. júl. 12. 12:04
 3/9 anonim ***** válasza:

Nemrég volt hasonló kérdés..


https://www.gyakorikerdesek.hu/otthon__hazimunka__11171310-r..



Nagyon szuper, hogy mobiltelefonról is vezérelhető, és távollétedben is tudod ellenőrizni, hogy tényleg végigment-e minden kis sarkon a lakásban... :)

2021. júl. 12. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nem igazán hasonló a kérdés, teljesen másra kíváncsi ő mint én :)


Köszi az infót,nem tudtam hogy ilyet is tud 😀 Apple Homekit kompatibilis?

2021. júl. 12. 14:01
 5/9 anonim ***** válasza:
2021. júl. 12. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nos a robotporszívóknál az ár becsapós tud lenni mert a drágább nem feltétlenül jelenti azt, hogy jobb. És nem szabad azt várni tőle, hogy kiváltsa a rendes porszívózást hanem azt, hogy a számát csökkentse. Nekem heti egyről havi egyre csökkent úgy, hogy a robot egy héten háromszor megy. Én három márkát tudok javasolni amik jó robotporszívókat csinálnak relatíve jó áron. Xiaomi, Ecovacs és 360.


Fontos ha hibrid robotporszívót szeretnél ami fel is töröl abból két féle létezik. Aktvív és passzív vízadagolású. Előbbiben egy kis vízpumpa adagolja a mopra a vizet (ajánlott a desztillált víz) míg a másiknál a gravitáció. Utóbbiakra sem lehet olyan nagy panasz, de ha már feltörléshez is kell akkor inkább az aktív. Fontos, hogy ez nem felmosás szóval nem szabad azt elvárni tőle amit te kézzel megcsinálsz. A kisebb foltok és piszkok eltűntetésére jók amiért a nagy felmosót kár elővenni. Feltörlős és aktív vízadagolású kb az árakon belül a Xiaomi Vacuum Mop Pro, Viomi SE, Viomi V2, Viomi V3, Roborock S5 Max, Lydsto R1, Roidmi Eve Plus(ez utóbbi kettő önürítő szívóállomással is rendelkezik). Mindegyiket tudom ajánlani mert a Xiaominak nagyon jó az ökoszisztémája ami jól átlátható, jól tájékozódnak, elérhetőek hozzájuk a kopó alaktrészek viszonylag jó áron nem mellesleg szépen takarítanak. Ecovacsből a Deebot Ozmo 950 egy jó vétel kb Xiaomi szinten van minden téren bár egyes boltokban többe kerül mint 150ezer.


A másik dolog a sarkok, ágyak küszöbök. Alapvetően a sarkokba a D formájú robotporszívók jobbak mint a kerek alakúak. Csak, hogy a főbbeket említsem a: Neato robotporszívói ilyenek és az iRobot S9 valamint a Vorwerk VR300, és az Electrolux háromszög alakú Pure sorozata. Viszont brutális összegbe kerülnek és igazából nem is tudnak többet azoknál mint amiket az előbb felsoroltam sőt ezek feltörölni nem is tudnak. Teszteken pl a Neato legújabb porszívói a sarkokban is eléggé leszerepeltek szóval a D forma sem garantál jó saroktisztítást. A magasság az egy elég érdekes téma mert tudni kéne kb mennyi cm hely van a bútorok alatt. A Xiaomik kb 9,5 cm magasak a tetejükön lévő Lidar torony miatt. A kamerás navigálásúak alacsonyabbak kb 8cm-esek, de szerintem a lézeres hatékonyabban tájékozódik szóval én annál maradnék. A küszöböket is jó lenne tudni mekkorák mert nagyjából 2cm a határ amin még át tudnak menni.

2021. júl. 12. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Hibridet ebből se vennék. Nekem van is külön felmosórobotom, háát alaposan felülmúlta az elvárásaimat.


A drágább ebből is jobb, persze nem a túlárazott (Roomba S9). Kezdek rájönni, hogy olcsó húsnak híg a leve valóban, az olcsó termékek használhatóak, de a drágábbak jobbak.


A Xiaomi hype ellenére a Neato-t, iRobot Roomba családot vagy az Electroluxot javaslom és csak porszívó legyen. Én Roomba i7 több, mint elégedett felhasználója vagyok.

2021. júl. 13. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A rendes porszívózást azért nem váltja ki, de napi szintentartásnak jó. Én egy olcsó fajtát használok évek óta, macska mellé vettük. Naponta egyszer megy körbe és csak az amerikai konyhában, plusz fürdőben, ahol a macska is tartózkodik zömében. A korábbi mindennapos porszívózást heti egyre csökkentette. Én maximálisan elégedett vagyok ezzel az eredménnyel.

Könnyen felakad, jellemzően a macska játékokban, egy-egy papucsban, vagy a macska táljaiban, esetleg a ruhaszárító lábában. Nehezen talál ki szűkebb helyekről, így nem megy, ha nem vagyunk otthon. Ezen gondolom segít a felsőbb kategória, hiszen úgy sejtem azok azért jobb érzékelőkkel vannak ellátva.

Ha magas a küszöb, akkor át kell raknod rajta, így szintén nehézkes az előre programozás.

2021. júl. 13. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

3 gyerekünk van de csak most lett robotunk amikor a harmadik csúszik mászik. Nagyon bánom, hogy nem előbb mert iszonyú koszt összeszed napi szinten. Elkepeszto, hogy ebben éltünk? Pedig többnyire heti 2x volt porszívózas.


Árban nem kell 150e szerintem. Nekünk xiaomi mop pro van, 85e volt. Térkép elkészülte után elég jól feltalálja magát és nagyon ritkán akad el. A 2cm küszöb amúgy a gyakorlatban olyan, hogy 2,1 cm-en is átküzdi magát.

Eleinte kicsit bántam, hogy nem üríti magát, de nálunk néha hangyát is szed, így amúgy is jobb ha ürítjük azonnal.


De hatékonyságban egy olcsóbb se feltétlenül rosszabb. Csak mondjuk ennek meg tudom adni, hogy vacsi után irány a konyha és összegyűjti a morzsát gyerekek után. Míg egy olcsóbb (xiaomi essential) csak azt tudná, hogy elindul teljes lakást végig járni.


Egy még drágább pedig üríti magát, de a keféjét ugyanúgy érdemes átnézni néha, szóval nem biztos, hogy van értelme.

2021. júl. 19. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!