Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Új albérletben büdős szőnyeget...

Új albérletben büdős szőnyeget mivel illatosítsam?

Figyelt kérdés
2010. aug. 25. 10:02
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Mitől büdös? Penész -szag vagy por? Régi -új?

Ha nagyon kibírhatatlan a szag, meg kell mondani a főbérlőnek, hogy vagy sk tisztítsa ki, vagy vigye el tisztítóba. Ez az ő "felelőssége".

2010. aug. 25. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Takarítógéppel tisztítsd ki, többször is mosd át ha kell, öblítővel, takarítószerrel, hátha kijön.
2010. aug. 25. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Biztos,hogy nem tiszta,tisztísd ki.Jól porszivózd ki ezután egy jó erös szörü kefével,enyhén mosószeres vízzel

keféld át.A kefe csak épp nedves legyen,ne csöpögjön belöle a víz,mert sosem szárad meg!Más jó illatú mosogató szert is használhatsz,csak módjával.

2010. aug. 25. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Ha mozgatható a szőnyeg (úgy értem, nem padlószőnyeg vagy valami súlyos szőnyeg) jól porszívózd ki, majd Vanish tisztítóval keféld át, majd vidd le szellőzni 2-3 napra (persze csak ha nem esik, kül. sose szárad meg)

ha ez nem lehetséges, én is a tulajdonossal tisztíttatnám ki, az ő dolga, hogy rendben adja át a lakást. egyébként adtak már át nekem albérletet olyan állapotban, hogy ketten 1 hétig mást se csináltunk, csak takarítottunk és még így se lett tökéletes tisztaság. azóta ilyen szar lakást ki se veszek alapból. a tulaj kötelessége lenne, hogy alaposan kitakarít, mielőtt bérlőt fogad (ha már a legutolsó bérlő erre nem volt képes).

2010. aug. 25. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Szerintem keress inkább egy másik albérletet. Az a legegyszerűbb.
2010. aug. 25. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Mikor megnézted az albit akkor nem volt még büdös?

Olyat alapból ki nem vennék ami igénytelen....

2010. aug. 25. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Megvédeném a kérdezőt. Lehet, hogy még mindig ez volt a legkedvezőbb bérleti díj/rezsi/közös költség vagy közlekedés szempontjából! Könnyű azt mondani, hogy keressen másikat, aki albit keres, eleve nem veti fel általában a pénz. Gyakorlott albikereső vagyok, laktam már vagy 7-8 féle helyen az egyetem alatt.
2010. aug. 25. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
padlószőnyeg van és sztem cigizhettek mert arra emlékeztet a szaga vagy vmi ilyesmi lehet. azért nem rohadó bűz:D annyira azért nem vészes a dolog
2010. aug. 25. 11:25
 9/15 A kérdező kommentje:
még mielőtt vki igénytelennek tartana, az albérlet ezt leszámítva teljesen rendben van, és ez a szőnyeg sem foltos nem rohadt nem penészes egyszerűen valószínűsítem hogy cigiztek ott régebben és ennek a szaga megmaradt, ezért szeretném semlegesíteni!
2010. aug. 25. 11:27
 10/15 anonim ***** válasza:

2 lehetőség van: kölcsönözz egy takarítógépet és azzal tisztítsd ki. ha ez nem megy egyáltalán, akkor először jól kiporszívózod, majd kefével négyzetméterről négyzetméterre átkeféled szőnyegtisztítós vízzel. csuromvizes ne legyen, mert nem szárad be és berohad. ha ez megvan, szellőztess legalább egy napig.

de én a helyedben az "aranyos" főbérlőre bíznám az egészet, az ő dolga lenne!

2010. aug. 25. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!