Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Miért nem tiltják be a fűkaszát?

Miért nem tiltják be a fűkaszát?

Figyelt kérdés
Egesz nyaron ezt hallgatom, hol egyik szomszed nyirja hol a masik. Arrol nem beszelve hogy az utcan csak ugy felverik a kovet az ott allo autokra (lattam mar betort ablaku kocsit, amit fukaszas tort be). Most is egy oregember azzal vagja a fuvet, se vedomaszk nincs rajta se fulvedo, a tole 5 meterre allo autora meg szarik magasrol. Legalabb vizsgahoz kotnek a hasznalatat ennek a gyilkos gepnek!
2021. máj. 28. 10:22
1 2
 1/15 Psylocyber válasza:
31%
nálunk hetente két napig, napi 4-5 órán át bömböl a benzines fűnyíró, a benzines szegélynyíró, télen meg megy a levélfúvó, egy olyan kerben ami amfiteátrum is lehetne. Mivel közös költség alapon megy, még fizetem is a terrort, illetve akkor is nyírják ,ha már a kiégett földet kaparják csak vele. Nincs ötletem, hogy ez miért legális, ha a házirend szerint a zenét nem hallgathatom úgy h kihallatszódjon a lakásból... Sajnos az emberek nagy része süket mint az ágyú, szóvalszerntem egyedül vagy tesó :(
2021. máj. 28. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
85%

"Egesz nyaron ezt hallgatom, hol egyik szomszed nyirja hol a masik."



Te hogy nyírod a füvedet?

2021. máj. 28. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
85%
Ha meg nem nyírom, az önkormi megkúr ötvenezerre. Megy a feljelentős autó és nézik, hol nagyobb a fű 10 centinél és már megy is a fenyegető levél. Bábolnán így nyomják. Mondjuk itt önkéntes rendőrrel is tele van minden.
2021. máj. 28. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Psylocyber válasza:
67%
egyébként, h ne csak sírjak itt, ez a legolcsóbb és legkevesebb munkát igénylő megoldás... Az autókra meg kötelező vigyázni, védőfalat kell odatenni.
2021. máj. 28. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
62%
engem meg pont az elektromos fűnyíró monoton búgó hangja készít ki, én azokat tiltanám be.
2021. máj. 28. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 mindentudó99 ***** válasza:
79%
Kérdező te gondolom városból költöztél le ugye? Mégis mit gondoltál a kertet árokpartot hogy tartjuk rendbe?
2021. máj. 28. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Psylocyber válasza:
66%
#6 mi nagyfaterral konkrét kaszát használtunk...
2021. máj. 28. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
87%
Bármikor elcserélem a fűkaszásaidat az itteni nagyüzemi faág -és szemétégetőkre.
2021. máj. 28. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
25%

A benzinest én is betiltanám, nem normális amit művelnek vele, iszonyatosan irritáló és az esetek 99%-ában teljesen indokolatlan a benzines fűnyíró, pláne fűkasza használata.

Normális országokban szabályozva van, múltkor valaki Németországból írta például, hogy nálunk benzinest nem is szabad használni hétvégén, imádnám ha végre bevezetnék nálunk is.



(Az előző kommentekben szereplő kérdésekre gyorsan válaszolnék is, még mielőtt belém kötnek:

- falun születtem, pontosan ezért igényelném a csendet, majd ha zajt akarok beköltözök a városba

- mi elektromossal nyírjuk

- igen, a szomszdénak is ugyanakkora a kertje szóval pont ugyanúgy elég lenne az elektromos

- igen, tudom hogy a 10 hektáros földeken nem elég az elektromos, de zsebkendőnyi lakóövezeti telkekről van szó

+1: igen, dolgozunk hétközben de megoldjuk hogy ne hétvégén, ünnepnapon kelljen bőgetni)


Amúgy én pont azt látom, hogy akik városból költöznek ki falura, azok vásárolnak be mániákusan mindenféle zajkeltő gépekből, mert azt hiszik attól lesznek falusiak. :D

Nálunk az utcában mindenki a faluban él ezer éve, nem zajongunk. Kivéve a szomszédomat akinél MINDEN nap megy valami hangos gép legalább 4-5 órán át, ő az egyetlen aki pár éve költözött csak idea városból, és nagyon büszke rá hogy micsoda dógos embör lett.....

2021. máj. 28. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
45%

A benzines fűkasza az egyik legnagyobb találmány. Évekig kellett egy dimbes-dombos, bokros-fás tagolt területet nyírnom, kb.500nm-t. Az elektromos fűnyíró után megváltás volt a kasza.Nem porolt, nem verte össze a lábamat a kavics, nem bogoztam a rohadék kábelt.

Szerintem sokan azért is vették meg a kínai szomszédszomorítókat, mert fillérekért utána dobják az embernek, és nem kell tologatni, emelgetni szegélynél a nyeklő-nyakló fűnyírót, nem akad el a kerék, hanem gyorsan lehet vele végezni. Nem olyan szépen nyír, mint a fűnyíró, de kit érdekel.

Hangos, az igaz.De nem is kell olyan sűrűn vágni, mint a kerekessel, mert a harminc centist éppúgy viszi, mint a 15-öst, aminél a kerekes már felfekszik,a kése felteker.

2021. máj. 28. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!